Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Silnik zawsze będzie najlepiej smarowany na pełnym.A zginie na mineralnym...

To co napisałeś to kompletna bzdura.... Ja mam u siebie mineral i tylko przez swoją głupotę że zalałem półsyntetyk padła mi pompa oleju. Na mineralu działa jak zegarek :) A co do olejów to BMW ZALECA OLEJE SILNIKOWE o oznaczeniach OW-30/40 , 5W-30/40/50 oraz 15W-40 czyli mineralny ( polecam książkę BMW sam naprawiam swój samochód) jest tam wszystkobmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spotkałem z tym że mineralny zaleca do Bmw.

Właściwe to syntetyki a dopuszczalne pół syntetyki.

Sebo pompa oleju padła ze starości nie po zmianie oleju bo trochę już jeździłeś na oleju i nic nie było.

A wszystko się kiedyś musi skończyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChriS powiedz ty mi brachu, jak tam zachowuje się Twoje auto po wymianie na olej SYNPOWERa.

Ja na dniach też chcę olej zmieniać i na pewno to będzie Valvoline ale mam jeszcze dylemat czy lać lifemaxa czy synpower.

Aktualnie latam na 10/40 Castrola, bo taki był zalany, ale uciekam od niego, bo jak latałem audi jeszcze to też po zmianie z castrola na valvoline silnik zaczął lepiej pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są również auta które mają po pół miliona km i dalej jadą na pełnym syntetyku...

pod warunkiem,że nikt im go nie zmienił w międzyczasie na półsyntetyk

bo jeśli chcesz z półsyntetyku przejść na pełen,to licz się z tym,że wypłucze Ci cały syf z silnika i załatwi pompę na przykład..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dla świętego spokoju zalałbym maxlife 5w40 bo ja miałem magnatec ale nie wiem czy pół czy pełen jak wymieniłem olej i zalałem pełen syntetyk magnatec to brał dużo oliwy jak zmieniłem na maxlife apetyt spadł a silnik zaczął cicho pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChriS powiedz ty mi brachu, jak tam zachowuje się Twoje auto po wymianie na olej SYNPOWERa.

Ja na dniach też chcę olej zmieniać i na pewno to będzie Valvoline ale mam jeszcze dylemat czy lać lifemaxa czy synpower.

Aktualnie latam na 10/40 Castrola, bo taki był zalany, ale uciekam od niego, bo jak latałem audi jeszcze to też po zmianie z castrola na valvoline silnik zaczął lepiej pracować.

Bardzo dobrze, ale teraz leje jednak valvoline 5w50 vr1 bo jednak lubie poganiac V8 i mysle, ze taki bedzie dobry. Na zime 5w40 daje rade swietnie, teraz zobacze jak sie lata na 5w50. Wczesniej mialem 10w60 i zlego slowa nie moge powiedziec, lalem ten sam co do M5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze, ale kazdy to full syntetyk i mysle, ze jakichs kolosalnych roznic nie ma, moze poza niektorymi parametrami. 10w60 leje sie do m5 i taki zalalem po kupnie 540i. Na zime dalem 5w40 jaki zaleca producent i roznic wilelkich nie zauwazylem. Tym razem daje 5w50 gdyz mysle, ze bedzie opodwiedni i na zime i na lato na nasze warunki. Zobaczymy jak sie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku jak tylko nabyłem auto latam na full syntetyku, przebieg 300tys., jedynie co wymieniałem to gumki zaworowe, bez zdejmowania głowicy, silnik nie dzwoni i bierze sporadyczną ilość oleju, ale to nie katastrofa, te silniki tak mająhappy_bmw Osobiście polecam oleje firmy Liqui Moly, są ori niemieckie, nie rozlewane w Polsce, silnik po nim jest czysty i nie dzwonią zaworyhappy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem właśnie po oil service u siebie w M50B20-5W40 Valvoline Max Life już chyba 5 lub 6 zalanie.Przebieg bliski 400000km.Zadowolony z oleju i pracy silnika(pracy szklanek).Przeszedłem z mineralnego 15W40 poprzez 10W40Srastrola poprzez 10W40 Valvoline ML i skończywszy na 5W40 Valvoline ML.

Nic się nie zepsuło a o dziwo szklanki się same naprawiły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...