Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

nie ja nie miałem u sieie 15w tylko 10w i zmieniłem na 5w40 totala ale to kiepski olej na zimnym jest cisza a na ciepłym graja... dlatego jutro wlewam valvoline 5w40 skoro taki polecacie... Z reszta czuy beda grały czy nie to i tak zostane przy tym oleju a najwyzej na wiosne trza bedzie wymienic szklanki :) ale moze sie obejdzie mam taka nadzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało sie buma zalana valvoline 5w40 i musze przyznac że naprawde silnik pracuje duzo ciszej i delikatniej , szklanki ucichły wiec zmiana wyszła grubo na + dla silniczka :) do tego jeszcze wymieniłem łożyska w alternatorze i rolke napinającą co dało efekt że prawie wogóle nie słychać silnika tylko szum pasków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, przewidzialo mi sie, ze bylo 15. No to jak po zalaniu dobrego 5w40 jest gitara to sie ciesze. Widac, ze nie warto lac czegos takiego jak Total ;D

spoko spoko :) nikt sie nie gniewa przecież happy_bmw tak dokładnie odradzam zalewanie takiego szajsu jak total :bag: valvoline faktycznie spełnia swoje zadanie i silniczek działa przeslicznie wiec polecam zmiane oleju z 10w na 5w silnik chodzi o niebo lepiej a szklanki nawet sie nie odezwa ani przez chwilke nawet na gorącym silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie wiec razem z Toba! Sam na zime zalalem Valvoline 5w40 i sobie chwale! Wczesniej mialem 10w60 do katowania w upalach, ale na zime w zupelnosci styknie 5w40. Pamietajcie, ze 5w40 jest do okolo 35 stopni na dworze. Kiedy temperatura jest wieksza, a lubimy pokatowac auto, byc moze lepiej jesli zalejemy jednak 5w50. Jest gestszy kiedy jest zimny, ale nie robi sie taki rzadki, az do 50 stopni wiec i kiedy pojedziemy na wakacje do np. Wloch czy Chorwacji gdzie lubi sie pocisnac po tych pieknych serpentynach w upalach silnik tak nie dostaje. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważyłem ze delikatnie zaczyna sie sączyć olej z przewodu vanosa ale to przecież nie wina zmiany oleju tylko lata i zbieg okoliczności :) zamówiłem wczoraj nowy oryginalny z serwisu bmw happy_bmw koszt to 197 zł z przesyłką wiec nie ma co szukac używek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie zależy od przebiegu lecz od stanu technicznego auta,wiele ludzi z 10W40 przechodzi na pełen 5W30-5W40 i są zadowoleni i są również auta które mają po pół miliona km i dalej jadą na pełnym syntetyku...

Silnik zawsze będzie najlepiej smarowany na pełnym.A zginie na mineralnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...