Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpaleniem BMW 525 tds E 34. Autko paliło od dotknięcia, po zaparkowaniu i wyłączeniu zapłonu, stało kilka dni. W tej chwili nie chce odpalić, po grzaniu świec(świece wymieniane w tym roku), na Packu, po resetowaniu kompa. Wyjmowałem akumlator do ładowania - czy z tego powodu może wynikać ten problem. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągałeś akumulator to nie ma wpływu chyba że włożyłeś rozładowany podładuj go jeszcze żeby miał dobre walnięcie

ja mam ten sam silnik i po 2 tyg odpalił na strzała

po resetowaniu kompa

a w jakim celu restartowałeś kompa?

ale w sumie powrócił do ustawień fabrycznych to też nie powinno mieć wpływu na odpalanie

dobrze by było podłączyć autko pod kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku E34 525TD problem był z zapowietrzeniem( paliwo się cofało)zanim załapał to musiał się nakręcić, jak dobrze pamiętam to przed filtrem paliwa założyłem zaworek zwrotny, i problem zniknął. sprawdź przewód, czy nie widać pęcherzyków powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku E34 525TD problem był z zapowietrzeniem( paliwo się cofało)zanim załapał to musiał się nakręcić, jak dobrze pamiętam to przed filtrem paliwa założyłem zaworek zwrotny, i problem zniknął. sprawdź przewód, czy nie widać pęcherzyków powietrza.

To właśnie może byc sedno problemu, cofające się paliwo! Dodatkowo może być syf na smoku pompy paliwa w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Rozrusznik kręci, wygląda tak jakby nie dochodziło paliwo. Też myślę, że jest zapchany smok w zbiorniku - mówiłem mechanikowi ale nie oczyścił go. Pytałem o resetowanie kompa, bo zachowuje się tak jakby elektrozawór odciął dopływ paliwa.

Problem zaczął się gdy synowi dałem kluczyk od samochodu - miał zabrać coś z niego - od tego czasu auto nie pali jak należy. Dlatego myślałem, że coś ruszałprzy kodowaniu (bo jest tam opcja odłączenia zasilania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pełne BC? Jeśli tak i obawiasz się że syn użył opcji CODE to po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 słychać gong i BC "krzyczy"by wpisać ten 4cyfrowy kod.

Sprawdź jak zachowuje się BC.Jeśli tak jak powyżej to pytaj syna o kod a jak nie pamięta to podam procedurę likwidowania kodu(15min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy akumulator, załadowałem go do "pełna" - próbowałem przytrzymać go dłużej z nadzieją, że pociągnie paliwo - ale nic. Aku. zdechł izeroreakcji. Będę próbował dostać się do pompy w zbiorniku - nie bardzo wiem jak? Na forum czytałem że pod prawym tylnym siedzeniem - patrzyłem, ale mam tylko 3 wiązki przwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest pod wykladzina bagaznika, pod klapka przykrecona na 3 wkrety. Odkrec ja, a potem odkrec ta duza nakretke i wyjmij lekko pokrywke z wezami i kostka elektryczna, ale powoli, bo pokrywka jest polaczona wezykami z pompa. Wloz reke do zbiornika i musisz namacac haczyki, ktorymi pompa jest przymocowana do zbiornika, sa to dwa haczyki naprzeciwko siebie, musisz je zcisnac, zeby odblokowac i wyjac pompe. Zapamietaj w jakiej pozycji byla pompa, zeby przy montazu jej nie przekrecic o 180 stopni. Przy montazu pamietaj, ze ta rurka wygieta w palak musi wejsc na swoje miejsce w zbiorniku.

Nie mam zdjec, ale to jest to co wyjmiesz BMW 5 E34 2.5 TDS POMPA PALIWA (3048477373) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a tutaj widzisz sama pompe, na ostatnim zdjeciu sa widoczne te haczyki o ktorych pisalem Pompa Paliwa BMW 5 E34 524 525 TD TDS KOMPLETNA (3051142471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

Mysle, ze wlasnie pompa jest winna u Ciebie i niekoniecznie sama pompka, ale moze byc cos z ta obudowa (jakis o-ring puszcza czy cos takiego), ja mialem to samo, tzn. u mnie zapowietrzal sie, gdy bylo ponizej polowy zbiornika. Sprawdzalem pompe i dzialala, ale po wymianie pompy z cala obudowa mam po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...