Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, w zwiazku z postojem mojej beemy padl aku ;] mam Bosch nowy od Majewskich, ale musze go zwrocic wiec mysle co kupic. Ori byl pchany do mnie 90Ah, ale w zwiazku z tym, ze mam alternator wodny 150A czyli bardzo mocny, moze zaszaleje i doplace 100zl do jakiegos koxa? np.

AKUMULATOR BOSCH SILVER S5 100AH/830A GWA.KRAKÓW (3294589040) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo:

VARTA SILVER 110Ah I1 DOSTAWA WARSZAWA EKSPRES (3272019908) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

AKUMULATOR 110 AH S5 BOSCH SILVER PLUS 100, 120 I1 (3268560045) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zeby bylo mocne walniecie, niby do wszystkich V8 podaje sie 90Ah, no ale w koncu nie wszystkie maja tyle samo eleketryki, ja mam u siebie bardzo duzo, kiere, lusterka, rolete, telewizor, 12 glosnikow dsp z subami, grzane krzesla, czy nawet glupi czujnik deszczu oraz xenon, ktorego w koncu nie wszystkie e39 maja. Wiem, ze za maly alternator nie doladuje duzego aku i to tylko strata kasy, ale z 100Ah mysle, ze moj sobie poradzi bez problemu. A jak bedzie ze 110?

Nie ma tez sie co oszukiwac, 70% robie miasto wiec chce zeby sluzyl, a nie byl niedoladowany, ale tak jak mowilem wczesniej w koncu alternator mocny. Ktos ma taki duzy, ktos cos wie? Wiem, ze do E38 ludzie laduja i 100 i 110Ah, a alternatory chyba podobne.

Cytat, z forum 7er.pl:

są 3 rodzaje akumulatorów do silnika M62:

90 AH - zalecany do aut bez nawigacji;

95 AH - już BMW nie sprzedaje tego typu;

110 AH - zalecane do aut z nawigacją;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 Ah możesz spokojnie pakować, alternator da radę go daładować. Na pewno będzie mocniejszy, chociaż przy takim wyposażeniu elektrycznym trzeba dobrego kopa. Natomiast zbyt duży aku będzie nie doładowany,a to z kolei zaskutkuje jego szybszym zużyciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyziu takiej odpowiedzi bardzo oczekiwalem. Powiesz cos na ten temat? Ogarnia? Czy ogarnia w 100%? Powiedz? Wkladac czy smialo wkladac i na luzie ogarnie bez jaj? :lol: Wiem, ta odpowiedz mogla byc nieco zagmatwana happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy pracuje w sklepie motoryzacyjnym i mówi że te aku coraz gorsze robią mam na myśli bosha szlak je trafia książkowo czyli około 2mies po gwarancji kaput i możesz kupić nowy u mnie np. na alt 150a śmiga jeszcze ori aku BMW z 2004r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watra na pewno lepsza niż bosh

ja mam aku 100AH/800A silnik 2.5 diesel

kupiony w zeszłym roku i powiem że super radio 2-dinowe wyświetlacz 7 cali gra (+wzmacniacz tuba i 4 głośniki 6 gwizdków)

i jak coś grzebie przy aucie gra 4-5 godzin oczywiście nie na maxa bez problemu odpalam a 800A to dobrze mieć dużo bo to prąd rozruchowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...