Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam maly problem a mianowicie zaświeciła mi się kontrolka ladowania no i rzeczywiście małe 13,8 a po włączeniu swiatel nawet 12,2 a co więcej skrzynia wskoczyla w tryb awaryjny (Getriebenotprogramm) i tu pytanie czy to może mieć związek z ladowaniem ? silnik m52b28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy slabym aku nie mialby kontrolki ladowania, ale jak jest cos nie tak z ladowaniem czy aku to racja - moze cale auto wariowac, ogarnij alternator, pojedz na sprawdzenie ladowania i stanu akumulatora (20zl z wydrukiem) i jak bedziesz mial juz ladowanie spowrotem >14 z obciazeniem, a stan aku bedzie dobry i skrzynia nie zacznie dzialac prawidlowo to sie odezwij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi pojedz na Koskowicką i zrobi ci porządnie na dobrym nowym łożysku i potem sprawdzi na maszynie czy jest okej.

Po znajomości zapłaciłem 100 zł oczywiście regulator wcześniej wymieniłem ale sam regulator to nie wszystko jest komutator i łożysko więc polecam udaj się :) bo komutator pewnie masz już zjechany a łożysko nawet jak jeszcze hula to nie długo będą luzy i będzie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec regulator wymieniony ladowanie 14-14,2 a kontrolka nadal swieci i skrzynia w trybie awaryjnym jest tylko "D" no i zmienia biegi trochę dziwne prędzej było "R"-"D"tylko bieg 3 a przy wbijaniu mocne szarpniecia blad z inpy to 106 Stalling speed co jest grane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 15 masz od złącza diagnostycznego, sterowania silnikiem oraz zabezpieczenia przed kradzieżą. Kiedyś na forum był podobny temat i winny był czujnik poziomu oleju w misce olejowej. Wiem, ktoś powie co ma piernik do wiatraka, ale jednak. Spróbuj wypiąć kostkę z czujnika , wrzuć nowy bezpiecznik, bodajże 7,5 A tam siedzi i sprawdź. Będzie to, masz odpowiedź. Sprawdź o ile to będzie wina tego czujnika, może kable gdzieś się zwierają.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...