Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Prosze nie odsylac mnie od razu do szukajki bo google pracuje u mnie caly czas. Troche oczytalem sie w temacie ale jeszcze wiem za malo. Problem jest taki ze dzis po odpaleniu auta zauwazylem ze jest twardy hamulec. Wczasie jazdy raz hamuje a raz nie. Dokladnie jest tak, ze jak zalapie pierwszym razem to przychamuje ale niewystarczajaco. Jak puszcze hamulec i probuje drugi raz zahamowac to nie ma szans poniewaz pedal zanic nie pojdzie w dol. jest strasznie twardy. w lecie mialem wode w servie ale ja sposcilem. Chcialbym aby ktos mi napisal co po kkolei powinienem sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jak wiesz to mi napisz a jak nie wiesz to sie nie udzielaj. Kazdy przypadek niby taki sam ale czasem sie rozni. Sprawdzilem wszytkie weze i sa dobre. Po przejazdzce wiem ze hamulec dziala tylko jesli wczesniej mozno pogazuje ale i tak dziala niewystarczajaco bo zaraz robi sie twardy. czuje na nodze jak go wypycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stare forum czy nowe? Zamierzam kupic servo uzywane. Prosze mi tylko napisac czy servo w e39 jest zawsze takie same czy rozne przy roznych silnikach. ja mam 2.5td. czy moge kupic z 530D? Czy z benzynowego podejdzie? opdowiedzcie tylko na to i mozna temat zamknac. Ogolnie to zaczyna wkurzac mnie to ze czlowiek chce sie cos zapytac a moderator zaraz zamknie temat. Dla mnie nie ma to sensu. Nie kazdy jest obeznany w dzialaniu for. Sa ciagle nowi uzytkownicy ktorzy maja blade pojecie jak dziala nawet internet a potrzebuja pomocy. Czlowiek sie zarejestruje by otworzyc temat a tu je eb grom z nieba moderator zamknal temat. A co to wogole jest moderator? Jaki robot czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi tylko napisac czy servo w e39 jest zawsze takie same czy rozne przy roznych silnikach. ja mam 2.5td. czy moge kupic z 530D?

Serwa sa identyczne to które jest u Ciebie ma numer

34 33 1 165 541

I było montowane w E39 / E38 / Z4

Tu masz dokładną rozpiskę :

http://bmwfans.info/parts/catalog/34331165541/

Ogolnie to zaczyna wkurzac mnie to ze czlowiek chce sie cos zapytac a moderator zaraz zamknie temat.

A mnie zaczyna wkurzać że zadajesz pytanie a nie chce Ci się poszukać a do tego zaczynasz obrażać ludzi

Nie kazdy jest obeznany w dzialaniu for. Sa ciagle nowi uzytkownicy ktorzy maja blade pojecie jak dziala nawet internet a potrzebuja pomocy.

To jak nie jesteś obeznany to tym bardziej poczekaj cierpliwie na odpowiedz a nie rzucasz focha jak gimnazjalistka przed okresem

Czlowiek sie zarejestruje by otworzyc temat a tu *** grom z nieba moderator zamknal temat. A co to wogole jest moderator? Jaki robot czy co?

Z takim podejsciem to się nie dziwię że Ci tematy zamykają , po to ktoś wymyśla regulaminy / zasady żeby ich przestrzegać na forach .... a Ty jeśli już piszesz na forum to przy rejestracji musiałeś zaakceptować ten regulamin więc się do niego dostosuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mordulec za pomoc i za slowa nauki..... A WOZ cos palil chyba bo banan na twarzy. Nie obrazilem nikogo ani nie mialem takiego zamiaru. Lecz na forach moderatorzy czesto zamykaja moje tematy przed czasem. Myslac ze powod usterki jest oczywisty i wystarczy poczytac. otoz nie e ...... Np w tym temacie jest niby wszytko proste. pompa vacum albo servo. A co powiecie na to: (temat jest chyba troche glębszy-czytaj-trudniejszy) Wraz z pojawieniem sie "twardego hamulca" a w zasadzie z jego brakiem, auto czasem traci moc, nie chce wejsc w obroty mimo ze pedal gazu trzymam w podlodze. Jest to chwilowe i wystepuje po tym jak troche pogazuje zeby zadzialal choc troche hamulec. Po przygazowce mam na chwilke hamulce ale czasem auto spada z obrotow. Wczesniej tego niebylo. Mysle i powtarzam ze tylko mysle bo mechanikiem nie jestem, ze uklad wspomagania hamowania i uklad doprowadzajacy powietrze do silnika musi miec jakis wspolny... nie wiem, wezyk od podcisnienia? Wezyk od podcisnienia np z turba laczy sie z wezykiem w poduszce silnika. Niby blachostka ale malo kto o tym wie ze jak poduszka zepsuta to i samochod traci na mocy tak? Wiec i tu musi byc jakies wspolne podcisnienie. Wysmiejcie mnie teraz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazilem nikogo ani nie mialem takiego zamiaru.

Hmm ... no moim zdaniem jednak trochę obrażasz ludzi ....

A ty jak wiesz to mi napisz a jak nie wiesz to sie nie udzielaj.
A WOZ cos palil chyba bo banan na twarzy.

Nie wiem skąd bierze się u Ciebie taka postawa roszczeniowa .... w stylu ... "słuchać mi tu wszyscy .... zepsuło mi się beemwu .... szybko mi tu pisać co jest zepsute .... a jak ktoś sie nie zna to morda w kubeł .... "

Sorry ale z takim podejsciem to nie dziwię się że ....

ecz na forach moderatorzy czesto zamykaja moje tematy przed czasem.
Wraz z pojawieniem sie "twardego hamulca" a w zasadzie z jego brakiem, auto czasem traci moc, nie chce wejsc w obroty mimo ze pedal gazu trzymam w podlodze. Jest to chwilowe i wystepuje po tym jak troche pogazuje zeby zadzialal choc troche hamulec. Po przygazowce mam na chwilke hamulce ale czasem auto spada z obrotow. Wczesniej tego niebylo. Mysle i powtarzam ze tylko mysle bo mechanikiem nie jestem, ze uklad wspomagania hamowania i uklad doprowadzajacy powietrze do silnika musi miec jakis wspolny... nie wiem, wezyk od podcisnienia? Wezyk od podcisnienia np z turba laczy sie z wezykiem w poduszce silnika. Niby blachostka ale malo kto o tym wie ze jak poduszka zepsuta to i samochod traci na mocy tak? Wiec i tu musi byc jakies wspolne podcisnienie. Wysmiejcie mnie teraz....

Widzisz zamiast rzeczowo opisać problem od początku wdajesz się w dziwne dyskusje .... nikt tu nie jest wróżką ani jasnowidzem aby po krótkim lakonicznym wstępnie takim jak w pierwszym poście od razu zdiagnozować przyczynę ... więc się nie oburzaj tylko dostarcz w miarę jak najwięcej informacji żeby faktycznie ktoś mógł coś więcej napisać.

Wracając do tematu .... czy na zimnym silniku hamulec zachowuje się tak samo jak na ciepłym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes taki nowy jezeli chodzi o ten forum? Przeciez zarejestrowany jestes od 3 lat. Wez gleboki oddech i na spokojnie przeczytaj swoje wypociny z godziny 15.54, i objektywnie odpowiedz sobie na pytanie, czy to co napisales bylo w porzadku, czy przypadkiem nie powialo na zasadzie "kto wie niech napisze, kto nie wie to niech spada".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad wspomagania hamowania i uklad doprowadzajacy powietrze do silnika musi miec jakis wspolny... nie wiem, wezyk od podcisnienia?
Sprawdzilem wszytkie weze i sa dobre

Oczywiście servo jest połączone z silnikiem wężykami, jeśli gdzieś jest nieszczelność możesz mieć podobne problemy, ale napisałeś że sprawdziłeś wszystkie węże. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak napisalem. Kto wie to niech napisze.... Opisalem problem lakonicznie poniewaz o tym ze z obrotami jest problem dowiedzialem sie pozniej. O to mi wlasnie chodzi ze nie wszystko jest widoczne odrazu...... Moze troche zle zaczalem ale to z powodu tego ze to auto mnie dobija. Tylko w ostatnich 2 miesiacach wylozylem na naprawy 6kola i dzis rano znowu problem. ZALAMKA. Wracajac do tematu. Wsiadam (nie odpalam) wciskam hamulec-twardy. trzymam dalej wcisniety i zarazem odpalam, hamulec dalej twardy praktycznie zadnej roznicy. A powiniwn opasc w dol. Wlaczam bieg i na wcisnietym hamulcu moge ruszyc. Dopiero jak przygazuje (ale jadac) to zalapie ze nawet abs zaterkocze ale po sekundzie odbije go spowrotem. Na postoju moge gazowac nawet godzine a ten dalej bedzie twardy. No i jak ujade z 500m gazujac i hamujac to zaczyna gubic obroty, slabnie. To jest to samo jakby nieszczelny dolot. Przez chwile lewe powietrze

E34Patryk- napisalem tez ze nie jestem mechanikiem. Popelniam bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...