Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jak w temacie.

Poszukuje BMW e60 z rocznika 03-05r. będę jej używał w większości na trasie.

Samochodu będę używał jako dojazd do pracy w niemczech. W jedną stronę jest 800km. W miesiącu zrobie te 1600-1800km. Będę miał ze sobą 3 pasażerów i będzie komplet 4 os.

I mam tu pytania:

-Ile pieniążków muszę przeznaczyć na taki samochód w miarę dobrej opcji ?

-Z jakim przebiegiem "wyrwać" beemke?

-Jaki silnik wybrać ? Pytam ponieważ 4 osoby i bagaże to trochę będzie ważyć więc jaki będzie najlepszy motor aby nie było problemu z "uciągnięciem" tego.

-Ile średnio spali takie bmw na trasie 800km średnią prędkością na autostradzie 140-160km/h

Z góry dziękuje za odpowiedzi ! Pozdrawiam Kamil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pytanie z jakim przebiegiem wyrwac beemke jest przynajmniej komiczne, a moja odp brzmi z jak najmniejszym i to nie tym przebiegiem na liczniku tylko po podlaczeniu do kompa.... :P

Napewno kazde BMW uciagnie tyle osob, ale ja bym szukal 3.0D lub benzyna i gaz ale nie wiem jak to jest z dostepem gazu w Niemczech.

Co do spalania to mysle ze napewno w 10l/100km sie zmiescisz i to jest chyba takie maks... Jadac w miare spokojnie napewno mniej, ale to niech sie juz wypowiedza posiadacze... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np 520d zdaje mi sie ze to dość mały silnik jak na taką bude i tyle osób. Więc 3.0d myslisz ze byl by dobry ? :) ale te spalanie troche mnie zdziwilo :o a w spokojniejszej jeździe tak 120-140 myśle ze w 8l/100km się zmieszcze ? Zresztą co tu sie mam dziwić jak to duży silnik :) A jak z awaryjnością ? Jak te silniki są odbierane ? Raczej pozytywnie czy negatywnie? Czytalem ze to dobre silniki.

Poczekamy na wypowiedz posiadaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie rozpisze :D

Co do silnika to moje zdanie jest prosto okreslone - 35d :D ale to juz wiecej kasy trzeba wylozyc i ciezej dostac wiec w pelni optymalny jest 3 litrowy diesel z moca 218 koni. Mam takiego od roku i pomimo kilku cyrkow nie powiem zlego slowa, w koncu kupujac auto uzywane trzeba sie z tym liczyc. Z racji tak wielu kilometrow do pokonania proponuje automat, wczesniej nie mialem nigdy automatu a teraz sobie auta w manualu nie wyobrazam, przynajmniej do codziennej jazdy. A to juz nie te automaty, ze roznica w przyspieszeniu bedzie miala z sekunde, maksymalnie 0,2s roznicy. Spalanie u mnie w miescie, wynosi max 9,5l, jak lecialem do Berlina autostradami przy predkosciach 160km/h spalanie wynioslo 7 litrow. Licz sie z tym, ze kupujac auto w tych latach nie unikniesz kilku wad ktore sie napatoczyly wlasnie z powodu wprowadzenia niby udoskonalen, ktore wg mnie sluza tylko do tego zeby bic kabze na ludziach przyjezdzajacych do serwisu z byle gownem. Z wiadomych mi czesto pojawiajacych sie usterek to przede wszystkim klapki w kolektorze ssacym - ja je usunalem i mam swiety spokoj, bo jak sie pourywaja to koszty naprawy beda naprawde duze. Druga sprawa to pekajace kolektory ssace, moj tez podobno jest pekniety i bede go wymienial jesienia przy okazji innych dupereli i wsadze taki z E39, roznicy nie robi bo jest identyczny a jego najwieksza zaleta jest to, ze jest zeliwny a nie aluminiowy, jaki ladowali do E60. Co do ceny to mozesz kupic auto juz za 45 tysiecy z tego co wiem, ale bedzie to golas totalny. Nie wiem jak bardzo wypasione auto chcesz, ale za full m pakiet trzeba kolo 6 dych polozyc. Za 55 kupisz fure w dobrym stanie, z xenonami, fotelami sportowymi w skorze, klima dwustrefowa itp. Co do przebiegu sie nie wypowiadam, powiem Ci tylko tyle ze w zeszlym roku w maju moja miala udokumentowane 165 tysiecy przebiegu.

Powodzenia w szukaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz sprawdzal to popytaj o te rzeczy czy byly robione i schodz z ceny. Ja nie sprawdzalem tak doglebnie, bo jeszcze nie znalem sie az tak, ale obowiazkowo kanal i komputer zalicz. I jesli np. wyjdzie Ci blad czujnika aktywnego wspomagania to juz mozesz 2 stowy sie targowac. Powiedz, zeby auto bylo zimne, jak przyjdziesz ogladac to odpal gow pierwszej kolejnosci, wlacz dmuchawe (bez klimy) na maxa pozamykaj wszystko i wyjdz sobie na spokojnie z zewnatrz ogladac auto, wejdz do srodka po jakis 10 minutach i jak poczujesz spaliny to wniosek jest jeden - kolektor pekniety i koszt kolerktora to ok. 800-900zl. Jak masz 60 tysiecy to na pewno wyhaczysz cos ciekawego, moje propozycje pierwsze z brzegu:

http://moto.allegro.pl/530d-218km-navi-skora-dvd-alu-18-sport-i1786928996.html

http://otomoto.pl/bmw-530-oryginalny-m-pakiet-dvd-C20276072.html

http://otomoto.pl/bmw-530-m-pakiet-C20150268.html

Nie powiem, jestem w lekkim szoku ;)

A jak juz kupisz to przede wszystkim sprawdz czy sa klapki w kolektorze (bo jest taka opcja ze ktos je wczesniej usunal) a jak sa to nie ogladaj sie na nic tylko od razu je wywalaj jak najdalej od samochodu, nie ma zadnej roznicy w spalaniu, przyspieszaniu czy kopceniu. No i tak jak wczesniej bylo pisane, oleje i filtry ale to wiadomo. Spojrz jeszcze jak bedziesz ogladal na auto od spodu i przyjrzyj sie jak wyglada miska olejowa skrzyni biegow, jest plastikowa, wiec twarda i harda to ona nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac jak wybieralem to tak na szybko sie przygladalem ale teraz przegladnalem wnikliwiej te auta i ta z Miedzychodu naprawde ciekawy egzemplarz. Ta z Wawy dopiero teraz zauwazylem, ze ma klime na pokretla co jest dla mnie skreslajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba Czechu, że ta z Miedzychodu to bardzo ciekawy egzemplarz ale ona nie jest zarejestrowana a koszt akcyzy za taka fure bedzie ogromny.

10000e na umowie to takie minimum totalne, 18.3% 1830e akcyzy masakra ja bym szukal juz cos zarejestrowane. Gdyby nie ta pieprzona akcyza szukalbym cos w gebelskowni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja tez szukalem auta zarejestrowanego, koszty o wiele nizsze, a pamietam ze stala za 60 z hakiem taka jedna czarna obnizona, pelen m pakiet, cudna po prostu, w dodatku koles byl pierwszym wlasicielem (ale takim naprawde pierwszym) i wszystko bylo udokumentowane, tyle ze koles kupil to auto w Hiszpanii bo mieszkal tam dlugo i chcial tu w PL sprzedac, a tyle kasy to niestety nie mialem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm czy sie nie opłaca. Do 2.0l to bym sie nie zastanawiał i sprowadzał taki samochod z zagranicy. Powizej 2l a najlepsze rozwiazanie dla Ciebie to 3.0 przy takij cenie auta to bedzie ogromny koszt tak jak mowisz dla "złodziei". Na pewno w niemczech auto bedzie mniej wytrzepane jak po polsce, sa servisowane to jest inna bajka. Mówie oczywiscie o prywatnych sprzedawcach oryginalnych niemców :D Na placach np Berlinie, Frankfurcie idzie tez kupic duzo takiej ale wiekszosc to włochy a od nich raczej zdaleka.

Jest mozliwosc zmniejszenia akcyzy ale to rzeczoznawaca dokumentacja i delikatna rozbiórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja szukam e60 3,0D, skóra + klima, sedan - w kwocie plus minus 50 tyś + akcyza no chyba ze sama akcyza to ponad 10tyś.... to nie było by 50tyś. Liczyłem że akcyza to będzie jakieś 5-6tyś a 11tyś to mnie przeraziło trochę :/

Ogólnie jak ją poprawnie wyliczyć? Kwota na fakturze czy umowie też się liczy?

Tu ciekawa opcja - http://moto.allegro.pl/rezerwacja-i1799593268.html

Edytowane przez MiNos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cene rynkową auta sprawdzają z euro taxu!! a więc jak napiszesz 5tyś E to i tak po swojej cenie dowalą akcyze!!! można to obejść ale trza wzywać rzeczoznawce i to najlepiej takiego co jest wiarygodnym dla urzędu celnego!!!! bo w przeciwnym razie moga zawołać cie z autem na kontrole i jak coś się nie zgadza (tzn zaniżyłeś wartość pojazdu) to masz niemiłą niespodzianke!!! też miałem okazje kupić fajne zza granicy ale ta akcyza by mnie zjadła!!! dałem sobie spokój i kupiłem w pl!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto :D uwierz mi, tutaj nie ma lakomych kaskow, jestem z Ostrowa znam te komisy i jak szukalem samochodow (a juz kilka ich bylo) to moja noga nigdy tam nie postanela ;) ale jakbys mial cos na oku w poblizu to daj znac, moge podjechac obczaic :) i uprzedze kolejne mozliwe pytanie, Pleszew tez sobie odpusc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...