Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeśli idzie o olej w kolektorze to ile znaczy mało? u mnie był widoczny po odpięciu rury tej czarnej co do niego dochodzi od przodu. Lać się nie leje ale było mokro w sumie cały kolektor był wilgotny od środka i ta dochodząca rura.

Co do odmy - bym nie spalił nazwy mam prosić o kompletny filtr odmy czy tak jak napisał Bastars 'Autor postu potrzebował będzie tę odmę bez filterka'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff bo już myślałem że jest go za dużo. Tak teraz sobie myślę może ta zaślepka 'klejowa' w kolektorze zamiast tych klapek są nieszczelne i stad wyciek na zewnątrz.. Wymieniając filtr odmy rozbiorę to wszystko jeszcze raz usunę ten klej i zaślepię śrubami. Może też przydało by się zmienić te uszczelki które są w tych częściach trzymających klapki.

Po południ strzelę fotkę z widocznej ilości oleju tak jeszcze na wszelki byście samemu ocenili czy tyle to norma czy nadmiar.

Dzięki za odpowiedzi. Odezwę się później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zanim się zabiorę do pracy udało mi się zrobić fotki i proszę o podpowiedź.

Foto 1

odma.jpg

To jak dobrze obczaiłem jest filtr odmy?

Foto 2

olej.jpg

Tu zrobiłem fotkę wlotu przed kolektorem gdzie znajduje się właśnie olej i pytanie czy taka ilość to norma czy coś właśnie to wpływ przytkanego filta odmy? Czy wymienić tak jak mam w planie czy podjechać i najpierw sprawdzić turbinę czy nie puszcza tego oleju?

Foto 3

zawor.jpg

A to jest chyba zawór który ludzie czyszczą? to foto wnętrza z fotki powyżej (ta część przed kolektorem)

Przepraszam za brak nazewnictwa ale nie znam się zupełnie na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak

2. też tak miałem - o ile się orientuję to nie problem

3. tak, to zawór EGR. Odpowiada za "ekologię" silnika. niektórzy go czyszczą, jeszcze inni zaślepiają. U siebie nie zauważyłem zmian po czyszczeniu. Trochę trzeba delikatnie poskrobać, a potem benzyna ekstr. I po czyszczeniu sprawdź czy pracuje (będzie ciężko chodził bo ma twardą sprężynę).

Edytowane przez beaver79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę rozebrać tylko puszkę od filtra powietrza czy jeszcze coś?

jeszcze coś :)

BMW Klub Jelenia Gra :: Zobacz temat - Wymiana filtra ODMY e39 530d

to powinno wyczerpać temat :) robiłem wg tego i jest ok :)

zresztą szukanie nie boli. A jeżeli ja robię naprawy wg instrukcji do E60, to Tobie powinno zabujać wg E39

http://www.maxbimmer.pl/f28/wymiana-filtra-odmy-e39-530d-14892/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki :drunk:chlopaki zabiorę się do tego zabiegu tylko skompletuję wkręty i klej bo podejrzewam ze posiadam nieszczęsne klapki:bag:

Jeszcze jedno pytanie z jakim momentem dokręcić kolektor?15Nm wystarczy?, o tyle gdzieś na internecie znalazłem..

Edytowane przez Goglin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim, odnowię temat, bo dopiero teraz zabieram się za tą moją odmę i ustalić czy to jej wina jest za wyciek oleju do kolektora.. Czy demontując puszkę z filtrem powietrza muszę też odpiąć listwę z kabelkami tą na zaworami po prawej stojąc przodem do auta (mówię prostym językiem laika)?? sory za słownictwo ;) Przy okazji przy tej operacji mam odpiąć akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podpowiedzieć jak sprawdzić bez rozkręcania kolektora wymiar klapek a w zasadzie tych zaślepek? Pocą mi się chyba te klapki na uszczelkach, których nie da się jak widzę kupić. Na allego są 22mm i chyba 33mm - u mnie chyba ma być 33mm? W razie złego wymiaru nie chcę się bawić w ponowną wymianę itd no i czekać na auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...