Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od niedawna pojawil sie u mnie taki niesympatyczny dzwiek stukania w silniku. Trwa to doslownie okolo 2-3 sekundy i pozniej jest ok. Zawsze tylko po uruchomieniu silnika (zazwyczaj na zimnym, na cieplym raczej nie). Czy to jest ten slynny dzwiek "szklanek"? Z czym mam sie liczyc jesli chodzi o naprawe i jakie to moga byc koszta, absolutnie orientacyjnie (m60b40)?

Z gory thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

prawdopodobnie ktoras nie trzyma cisnienia i sobie podpukuje,

koszt czesci nie jest duzy, zmienialem ostatnio w swojej 1.9tdi - koszt 8sztuk to 300zl (u ciebie x2 :D )

robocizna wyjdzie w okolicych 400-600zl u normalnego mechanika, jak cos to mam dobrego ale w Zgorzelcu

nie bawilbym sie w pojedyncze sztuki, tylko wymienilbym wszystkie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, prawdopodobnie ktoras nie trzyma cisnienia i sobie podpukuje, koszt czesci nie jest duzy, zmienialem ostatnio w swojej 1.9tdi - koszt 8sztuk to 300zl (u ciebie x2 :D )robocizna wyjdzie w okolicych 400-600zl u normalnego mechanika, jak cos to mam dobrego ale w Zgorzelcunie bawilbym sie w pojedyncze sztuki, tylko wymienilbym wszystkiepozdro
Taz ale Wozu ma 32 szt. więc koszt x 4(ja myślę że 1300 to za same szklanki) jeśli za głowę 4garową robota wyjdzie 400pln to V8 ma dwie:)Orientacyjnie 2000 pln min trzeba mieć:)Wozu-na jakim oleju jeździsz?Kiedy wymiana?Jeśli puka 2sek po zimnym rozruchu to jeszcze nie tragedia.Gorzej jakby pukała na wolnych nonstop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taz ale Wozu ma 32 szt. więc koszt x 4(ja myślę że 1300 to za same szklanki) jeśli za głowę 4garową robota wyjdzie 400pln to V8 ma dwie:)Orientacyjnie 2000 pln min trzeba mieć:)Wozu-na jakim oleju jeździsz?Kiedy wymiana?Jeśli puka 2sek po zimnym rozruchu to jeszcze nie tragedia.Gorzej jakby pukała na wolnych nonstop.

uuu w takim razie, puki dzieje sie tak tylko chwile i na zimnym silniku to odpusc, podejrzwam ze sie nasilni w zimie a po niej bedzie juz tylko gorzej :/

jesli auto zostawiasz dla siebie lepiej wymiane wez pod uwage, jak chcesz to moge zapytac znajomego ile wyjdzie robocizna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stuknie Ci chwilkę i ucichnie to żadna tragedia. Ewentualnie olej prosi się o zmianę. Regulatory tak mają, iż z czasem tracą ciśnienie. Napewno można załatwić je na półsyntetyku lub mineralu. W tych silnikach powinno zalewać się tylko syntetyk. Nie polecam Mobil 1, rozlewamny jest u mnie w mieście w grupie Lotosa. A tak wogóle na jakim oleju śmigasz i co ile robisz zmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tralalala .... V8 tak ma .... Wozu zrób próbę czy zaworki zwrotne trzymają olej w filtrze :D

Typowa sprawa w M60 ... najlepiej sprawdzić to we dwie osoby ... odpalasz silnik żeby pochodził chwilę , gasisz ... a druga osoba odkręca szybko nakrętkę od filtra oleju i jeśli oleju nie będzie w obudowie znaczy że w zaworki się wysrały i nie trzymają oleju w filtrze "na pierwszy" rozruch .... a jeśli olej będzie w obudowie tzn że faktycznie któraś szklanka się kończy , ale stawiam na to pierwsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...