Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Temat Zbiorowy Bimmera92


Rekomendowane odpowiedzi

spytam tak

1.jak wymienia się same wahacze trzeba zbieżność?

2.jak wymienia się wahacze+tuleje to wtedy trzeba zbieżność?

3.jak wymienia się wahacz i jedną tuleje bo druga np 3tyg temu była załozona to musze i ta 3tyg temu na nową wymieniać czy spowrotem można ją założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Dziękuje kolego

a jeszcze spytam czy do drżenie i ściąganie na lewo może mieć wpływ to te sworzenie???

ps i spytam stuka z prawej strony na nierównościach czy to już na gwałt trza wymieniać czy można pojedzić aż zacznie huczeć i wtedy??

EDIT:

PISZĘ DO CIEBIE POWOLI BO WIEM ŻE CZYTASZ POWOLI... Jeszcze raz nie edytuj posta a dostaniesz bana na dobę żeby przemyśleć swoje zachowanie. Wyraziłem się jasno?

Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastars, nie do końca tak jest jak piszesz. Oczywiście masz rację, że nie trzeba ustawiać zbieżności po wymianie wahacza, to nie podlega dyskusji. Niestety musi być spełniony warunek, że ktoś wcześniej nie ustawił zbieżności na zużytych sworzniach. W mojej 330i miałem tak że źle była ustawiona zbieżność i nie wiadomo dlaczego zaraz po ustawieniu zbieżności i przejechaniu 30km znów z nią był problem. Wyszło dopiero jak sam sobie sprawdziłem że sworzeń w lewym wahaczu miał niewielki luz. Dodam że w e46 na trzepakach to można sprawdzić sobie czy koła nie odpadają... Resztę trzeba sprawdzać biorąc łyżkę o opon i po kolei każdy element oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze spytam czy do drżenie i ściąganie na lewo może mieć wpływ to te sworzenie???

jasne ze ma wplyw wyrabany sworzen poniewaz nie jest sztywno zawieszenie i kolo luzno jedzie jak chce wiec drzy i moze sciagac wymieniaj jak najpredzej szkoda zawieszenia i oczywiscie bezpieczenstwo na drodze sie tez glownie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

Weź no poświęć czasu i pojedź do kolegi którego nagrał Ci 5oul.

Poogląda, zrobi listę i będziesz miał czarno na białym co jest do zrobienia i z jakim priorytetem.

To, że mechanik wymyślił coś do wymiany nie oznacza, że musisz to natychmiast zrobić.

Dla przykładu - wczoraj TVN Turbo - program pt. "Bedzie Pan Zadowolony"

Za naprawę 3 usterek oszacowaną na 200zł i 2h pracy "mechanicy zawołali: 1szy. 1/3 usterki 500zł. 2gi 2/3 usterki 1300 zł. 3ci 0/3 usterki (wymiana silnika!!) 4000 zł

Także...... Jak Ci mechanik mówi za dużo do zrobienia? To wiedz, że coś się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to chyba że jeszcze eskę zwą wahaczem, to będzie 8
Nie ważne jak to sobie ktoś nazywa tylko ważne jaką rolę spełnia, a jak się temu przyjrzeć to taki "jedwabiście" wielki wahacz.
to ile tak na prawdę jest ?

Osiem. Na szczęście dla Ciebie wszystkie tuleje gumowe i sworznie w tylnym zawieszeniu są wymienne.

Posłuchaj jeszcze raz. Chcesz mieć porządnie samochód zrobiony, bez nadmiernego wymieniania wszystkiego co sprawne i nie sprawne. Daj znać, podam Ci adres mojego dobrego kolegi. Zna się na BMW jak nikt w Kielcach. Podjedziesz on obejrzy Ci samochód i będziesz wiedział co robić a z czym dać sobie spokój.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5oul ok zapamietam jak ten to się odezwe jak bym potrzebował adresu.

A jeżeli jeszcze mogę spytać skoro jest 8 wahaczy z tyłu to realnie ile jest tulei wymiennych? w takim razie te wahacze z tyłu wgl się nie wymienia tylko tuleje?

jeszcze mam ostatnie ważne pytanko do was...bo z tyłu ponoć jest dużo tulei ale nie koszmarnie drogich,kwoty 30-50zł przeważnie

i tu pytanie jeżeli by coś z tyłu kiedyś zaczeło stukać to czy od razu wszystkie trzeba wymieniać czy mechanik będzie wiedział która stuka?

Edit:

Szkoda że nie umie kolega czytać... 24h przestudzą przegrzane obwody...

Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, co 20 min coś nowego dopisujesz i nie edytujesz postów... nie wróżę Ci długiej kariery na forum ;) Myślę, że powinieneś już iść spać, jest późno. Zagadaj tylko to 5oul'a żeby dał Ci namiar na swojego gościa, może się okaże że wszystkim Twoim problemom jest winna jakaś ******ła i nie trzeba wywalać tyle kasy. Oszczędzisz nerwów sobie, nam i przede wszystkim zostanie Ci może więcej kasy w kieszeni na jakąś meliskę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh bo byłem na stacji diagnostycznej wjechałem na rolki to wiem,że amory miały po 73% bodajże tylko nie wiem które ale do rzeczy

mechanik z diagnostą weszli po auto i ruszali kołami prawo,lewo itp nic nie słychać,potem mechanik poszedł na tył auta,złapał za jakieś ramie po prawej i lewej stronie i tak poszarpał delikatnie w dól(pewnie czy nie stuka coś z tyłu) i tyle jedynie prawa tuleja już miała luz no więc ja zadowolony kupie za 100zł druga tulejke i heja ale mechanik mówi do diagnosty daj no(taki przyrząd do sprawdzenia tego luzu w zawieszeniu)ja to tak ująłem,on nazwał tak jak trzeba ten przyrzad i sprawdza i mówi.

o... ja mówię co luz na sworzniu... po prawej patrzy lewą i też tylko po lewej mniejszy ja mówię a tył niech pan sprawdzi poszedł na tył i tak jak pisalem złapał dwoma rękami po prawej i lewej stronie takie ramiona pod autem i poruszał góra dół i wszystko okej z tyłu niby,że z przodu ino

ciekawe..nie powinien tulei z tyłu po kolei sprawdzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś używał znaków interpunkcyjnych i po prostu pisał zadaniami to łatwiej by się czytało

x2 ja sie zgubilem i niewiedzialem co jest grane juz w pierwszej linijce. Do szkoly niech sie wybierze a nie forum sie zachcialo ale i tak widze ze ktos sie nim zajol bo Banned jest w jego wizytowce czy jakby to nazwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...