Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

a więc tak wygląda to przed moją ingerencją, widać jak ładnie wąż do rozdzielacza wędruje przez pokrywe silnika (żeby się czasami nie namęczyć) Reduktor nie dość że krzywo zamontowany to przy samym zbiorniczku. Butle zmienil na mniejszą 55L i teraz jest idelanie dopasowana. Wchodzi 40L gazu, na tym średnio robie 400-440km zaleznie od stylu jazdy. Koszt instalacji 2200zł.

dsc00571k.th.jpg

A tu już po moich poprawkach:

dsc00583i.th.jpg

dsc00579p.th.jpg

Co do działania tej instalacji nie mam zastrzeżeń, spalanie na długiej trasie 9L/100km, miasto 11-12L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moim skromnym zdaniem wstyd w Bmw gaz zakladac......Powiecie - madrala bo jezdzi Dieslem. Ropa wcale nie tania a 2,5Tds w automacie pali 10 jak nic przy spokojnej jezdzie.Wiec to tez nie jest extra wynik a mialem e34 3,5 litra ktore przy mojej jezdzie zamykalo sie po miescie w 20L. Jakbym mial zalozyc gaz do BMW to wolalbym zmienic auto na Lupo w dieslu zeby nie robic siary reszcie posiadaczy BMW.Sorki moja prywatna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wstyd w Bmw gaz zakladac......Powiecie - madrala bo jezdzi Dieslem. Ropa wcale nie tania a 2,5Tds w automacie pali 10 jak nic przy spokojnej jezdzie.Wiec to tez nie jest extra wynik a mialem e34 3,5 litra ktore przy mojej jezdzie zamykalo sie po miescie w 20L. Jakbym mial zalozyc gaz do BMW to wolalbym zmienic auto na Lupo w dieslu zeby nie robic siary reszcie posiadaczy BMW.Sorki moja prywatna opinia.

Ja tam zwolennikiem gazu nie jestem ale każdy jeździ na tym na co go stać ( trudno taka polska szara rzeczywistość ). Mówisz o wstydzie jeżdżenia na gazie a ja bym się chyba bardziej wstydził jeździć takim dziwadłem jak twoje "BMW". Jeżeli chodzi o Lupo to może faktycznie powinieneś sobie takie kupić żeby jak piszesz nie robić siary innym posiadaczom BMW. "SORKI MOJA PRYWATNA OPINIA" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator świetnie podsumowałeś. Ja tam się nie wstydzę że mam gaz w bmw. Sam byś się do tego przekonał gdybyś zobaczył ile Ci kasy w kieszeni zostaje:) 9L/100km gazu i masz 17zł na 100km. a nie 35zł. Polowa kasiorki ląduje w kieszeni a co mnie obchodzi co ktos mysli o tym czy mam gaz w takim aucie czy innym. Dużo jeżdżę i gaz był niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sam byś się do tego przekonał gdybyś zobaczył ile Ci kasy w kieszeni zostaje:) 9L/100km gazu i masz 17zł na 100km. a nie 35zł. Polowa kasiorki ląduje w kieszeni a co mnie obchodzi co ktos mysli o tym czy mam gaz w takim aucie czy innym. Dużo jeżdżę i gaz był niezbędny.

Pawel ja nie robię wielkich przebiegów, trochę po mieście, gdzieś do znajomych i raz w roku na wakacje. Pewnie ze fajnie było by jeździć taniej ale wiadomo ze coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś dosyć mądry życiowo i dość bogaty gość miał zagazowane e65 ja zapytałem go wprost: czemu zagazowałeś takie auto przecież stać Cię na jazdę tym na benzynie. On do mnie stać mnie i co z tego: gdybym miał takie podejście ,że stać mnie na jazdę na benzynie a nie szukał oszczędności to nic bym w życiu nie osiągnął

nie traktuję tego jako maksymy ale myślę ,że coś w tym jest. Ja nie zagazował bym tylko sportowego auta, a na pewno nie z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o wstydzie jeżdżenia na gazie a ja bym się chyba bardziej wstydził jeździć takim dziwadłem jak twoje "BMW". Jeżeli chodzi o Lupo to może faktycznie powinieneś sobie takie kupić żeby jak piszesz nie robić siary innym posiadaczom BMW.

Ja bym tego lepiej nie ujął Predator . A tak na marginesie widze że troche wyluzowałeś już w tym temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

usterki na skutek uzytkowania auta na gazie?? :lol: a to dobre :wink: miałem przed tem auto ktore miało przejechane 287 tysiecy kilometrow z czego 200 tysiecy na gazie i porównując go potem do auta z takim samym przebiegiem ktore nigdy nie widziało gazu nie zauważyłem różnicy :) a jesli nie widać różnicy-po co przepłacać bmw_beer zrobisz 30 tysiecy i instalacja ci sie zwróci :party: dodam tylko ze robie miesiecznie ok 3000km wiec baaardzo duzo oszczedzam <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam 525 na sekw gaz. ma juz 319 tyś od 2002 roku gaz i co ? brak przedmuchów w silniku nie pobiera oleju a posiada 10 w 40 . są ludzie ktorzy mowia ze nie beda na gazie jezdzic bo to siara... jaka siara... mam 192 KM on moze i tez tyle ma ale roznica taka jest ze za jego sume przejechania 100 km ja robie 150 km mam na papierosy i czteropak piwka :) inaczej przeliczajac on robi 100 km ja robie 200 :) mozna lekko kase odlozyc :) ja bym znowu nie kupil 525 w PB i nie dlatego ze nie stać... tylko po ciul mam tyle kasy ladowac na PB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam 525 na sekw gaz. ma juz 319 tyś od 2002 roku gaz i co ? brak przedmuchów w silniku nie pobiera oleju a posiada 10 w 40 . są ludzie ktorzy mowia ze nie beda na gazie jezdzic bo to siara... jaka siara... mam 192 KM on moze i tez tyle ma ale roznica taka jest ze za jego sume przejechania 100 km ja robie 150 km mam na papierosy i czteropak piwka :) inaczej przeliczajac on robi 100 km ja robie 200 :) mozna lekko kase odlozyc :) ja bym znowu nie kupil 525 w PB i nie dlatego ze nie stać... tylko po ciul mam tyle kasy ladowac na PB ?

Lepiej sie tego nie dało ująć :) Ja mam co prawda zwykłą instalke i przejechałem od kupna auta równo 30 tys.km i nie miałem zadnych problemów z gazem oprócz małej usterki przełącznika :lol: Na regulacji byłem dwa razy po 20 zl,w trasie ciągnie dyche,a w miescie ze 12 litersów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w trasie tez 10 pali jak lekko jade :) w miescie 15 i gazu uzywam do przemieszczania sie , kiedy chce cos przyładowac to na benzyne przelaczam i wstawiam :)

Kolejny dowód ,że na sekwencji zużycie gazu takie jak na benzynie.Masz 0,7 litra więcej :lol: i jakiego powera.U mnie troche cienizna jest ,ale przynajmniej tanio sie jezdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

moim skromnym zdaniem "Gaz wykanczajacy silniki" jest mitem starym jak swiat, no moze tak starym jak instalacje gazowe i jest wymyslony przez ludzie BOJACYCH sie nowych rzeczy i tzw. "pazurow" czyli mozna by powiedziec "oszczednych"...

co do oszczednych to wklada sie instalacje po kosztach, oby taniej i najlepiej za max 1000zl do samochodu ledwo pracujacego na benzynie, z kablami poobkrecanymi tasma izolacyjna, 30-to letnimi kopulkami i palacmi rozdzielacza, z wkreconymi prototypowymi swiecami ISKRA z pierwszych dni produkcji firmy i takie sa tego efekty

troche jest w tym winy tzw. FACHOWCOW, ktorzy nie chca mowic, ze do kosztu instalacji gazowej trzeba doliczyc koszt diagostyki silnika i ewentualnych wymian elementow eksploatacyjnych, FACHOWIEC tego nie powie bo jego konkurencja tego nie mowi, wiec co za tym idzie jest drozszy niz konkurent...

i tak sie biora paranoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym koszty gazu i benzyny powoli się wyrównują( o ile ma się spokojną nogę :) )

tu też przesadziłeś, gaz ciągle 2x tańszy niż benzyna,

jeżdżę w firmie Pandą ma przejechane ponad 300 000 z tego ponad 200 000 na gazie i niech koledzy powiedzą jak jeżdzi heheheheh całkiem dobrze się trzyma,

też nie jestem za gazem ale czasem to jest przymus, jakby relatywna cena benzyny była u nas taka jak w niemcowni np, to na pewno nikt w gaz by sie nie bawił,

ten temat nie ma za bardzo sensu, każdy robi co uważa :lol:<bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...