Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze. Mam mały problem ze sprzęgłem w moim aucie (e389 M52B28).Otóż nieraz szarpie podczas ruszania (nie podczas ruszania ze zrywem).Jest to nieco wkurzające. Dodam , iż sprzęgło i koło zamachowe jest nowe(około 5 tys.km.) Siłownik sprzęgła też wykluczam.Przełożyliśmy z kumpla samochodu i jest to samo. Z opinii dowiedziałem się, że może padać pompka sprzęgła. Proszę o pomoc i podpowiedź.pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze. Mam mały problem ze sprzęgłem w moim aucie (e389 M52B28).Otóż nieraz szarpie podczas ruszania (nie podczas ruszania ze zrywem).Jest to nieco wkurzające. Dodam , iż sprzęgło i koło zamachowe jest nowe(około 5 tys.km.) Siłownik sprzęgła też wykluczam.Przełożyliśmy z kumpla samochodu i jest to samo. Z opinii dowiedziałem się, że może padać pompka sprzęgła. Proszę o pomoc i podpowiedź.pytanie_bmw

koło zamachowe ??? dwumasowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dla mnie jest to dziwne,Ręczę,że są nowe.Sam pomagałem przy wymianie, więc staroci mi nikt nie wrzucił.Jedyne co mi się nasuwa to wysprzęglik lub pompka sprzęgła. Wysprzęglik podmieniałem z kumpla auta M52B20 i żadnej różnicy. Wysprzęglik niby suchy, nie wskazuje na wyciek.Płynu nie ubywa. Z opini użytkowników może być to wina pompki, która przepuszcza w środku. Zanim jednak zacznę wymieniać połowę samochodu i pchać się w koszta chciałbym uzyskać jakieś info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Pompka sprzegła to nie jest dramat finansowy , koszt poniżej 100zł a wymiane zrobisz sam bez wiekszych problemów :)

A dobrze odpowietrzyliscie wysprzeglik ? tak ze zaciagnął w pełni płyn bo juz pare takich akcji widziałe ze sprzegło z podłogi brało dlatego ze wysprzeglik nie zaciągnął płynu do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Najlepiej odpowietrzyc nie nogą tylko ręką :) brzmi moze smiesznie ale tak powinno sie robic tzn reką złap za pedał i wepchnij go do podłogi i raptownie wyciagnij tak zeby pompka napełniła sie płynem , nastepnie wcisnij depnij do konca i wypusc powietrze , powtórz cała operacje kilkakrotnie i powinno byc dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jestem świeżo po wizycie w warsztacie. Jednak padła pompa sprzęgła. Zakupiłem wprawdzie zamiennik, ale teraz dzień a noc. Koszt łącznie z robocizną to 250 zł.Nie majątek a autko pracuje jak nowe. Chciałbym wszystkim podziękować za rady. Na pewno były przydatne.<bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...