Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz mam diesla i nie wiem jaki olej zalać, każdy mechanik promuje swój warsztatowy i różne klasy lepkości i jakości.

Mój samochodzik ma 290yś/km przebiegu oryginalne, nie cofane na 100%, silnik chodzi bdb, moc 193km, wycięte 4 katy i zrobiony przelotowy ukł.wydechowy, turbina zregenerowana. Znam jej całą historie odkąd przyjechała do polski 6 lat temu i nie była katowana. Proszę o pomoc jaki olej wybrać: syntetyk, czy pół, jaka klasa lepkości i firma, wiem, że każdy ma Swoje zdanie na ten temat, ale proszę o możliwy złoty środek.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na Mobilu od kilkudziesięciu tysięcy, na bagnecie pomiędzy wymianami nie schodzi nawet milimetr z bagnetu. Fakt, że wymieniam olej co 10 tysięcy ale jestem naprawdę zadowolony.

P.S. Castrol Magnatec wykańcza w dieslu odmę, dlatego lepiej go nie wlewac. Takie opinie słyszałem i u Broszko we Wrocławiu i u Majewskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Valvoline....

Ale kazdy markowy syntetyk takze powinien dac rade....

Wazne zeby ci w warsztacie nie wlali zamiast oleju jakiegos Lotosa mimo ze zaplaciles za olej.....:-P:-P:-P

Jak nie znasz warsztatu to patrz im na rece (niestety Polska):|:|:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzę buja się we Wrocku/Legnicy. Warto podjechac na wymianę oleju do Majewskiego. Przy okazji powołaj się na Maxbimmer'a to zrobi Ci diagnostykę silnika za free.

http://www.majewskiserwis.pl/

P.S. Jemu nie trzeba patrzyc na ręce, sporo osób z naszego forum do niego jeździ i jeszcze nie słyszałem o nim złego słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Castrol Magnatec wykańcza w dieslu odmę, dlatego lepiej go nie wlewac. Takie opinie słyszałem i u Broszko we Wrocławiu i u Majewskiego.

no teraz taki kupiłem jak pisałem wcześniej, chłopaki pisali dobre opinie... zobaczymy zrobię 9 tys km i zobaczymy.. najwyżej zmienię na mobila choć tez słyszalem ze teraz idzie na ilość a nie na jakość... tez fakt w końcu to grupa orlen oil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdy kupiłem swoje E46 330d pojechałem na wymianę oleju. Mówię mechanikowi - lej pan Castrola pełensyntetyk. Zostawiłem auto rano, wracam po pracy odebrać - koleś mówi wlałem półsyntetyk bo przy tym przebiegu (na liczniku 156 tyś. km) doradzili mi taki w sklepie. No OK, wie lepiej - w końcu mechanik. Zrobiłem na tym jakieś 10 tysięcy i po przeprowadzeniu niezwykle rzeczowej i inspirującej rozmowie z Majewskim - "...o***ałeś, wlewac półsyntetyk do BMW? To nie silnik Fiata..." przeszedłem na Mobil pełensyntetyk. Wymieniam go co 10 tysięcy, na bagnecie nie schodzi nawet milimetr, żadnych problemów/ rozszczelnień nie ma (obecny przebieg coś około 220 tyś. km). Odnośnie Castrola Magnateca - zarówno Broszko we Wrocławiu jak i Majewski stwierdzili, że ten olej nie nadaje sie do tego typu silników, uszkadza odmę olejową, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co myslicie o tym ?

Valvoline SynPower MXL 5W-30 (spełnia normę longlife01)

http://allegro.pl/valvoline-synpower-mxl-5w30-7l-bmw-mercedes-kurier-i1843769806.html

czy MaxLife 5W40:

http://allegro.pl/valvoline-maxlife-synthetic-5w40-4l-filtry-30-i1886390045.html

(aukcje podane przykładowo - żadna reklama)

lub

Mobil Super 3000 XE 5W-30

http://allegro.pl/mobil-super-3000-xe-5w30-5l-505-01-tanie-filtry-i1888005162.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...