Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupiłem auto e39 M57 zalany był jakiś castrol 0W40 tak twierdził poprzedni właścicieli tak była naklejka ( pewności nie mam ) przebieg 223 tyś (niby) Olej wymieniałm u Majewskiego Powiedział że jest jedna opcja a zarazem najlepsza to Mobil max life 5W30 i taki mi zalał . 0w40 podobno się nie nadaje Opinie są różne ja przejechałem na tym mobilu już 7 tys i nawet 1mm nie zszedł z bagnetu tak więc myślę że jest ok Najlepiej zadzwoń do Majewskiego koleś jest naprawdę spoko na pewno ci to wszystko wyjaśni pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil 1 ESP Formuła 5W/30. 100% syntetyk, olej w najnowszej technologii produkcji. Dostępny tylko w bańkach 5 l czyli rozlewany jesy chyba w Belgii a nie jak wiekszość czwórek na rynek polski w Gdańsku czy gdzieś tam. Spełnia norme BMW LL-04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam, pierwszy raz mam diesla i nie wiem jaki olej zalać, każdy mechanik promuje swój warsztatowy i różne klasy lepkości i jakości.

Mój samochodzik ma 290yś/km przebiegu oryginalne, nie cofane na 100%, silnik chodzi bdb, moc 193km, wycięte 4 katy i zrobiony przelotowy ukł.wydechowy, turbina zregenerowana. Znam jej całą historie odkąd przyjechała do polski 6 lat temu i nie była katowana. Proszę o pomoc jaki olej wybrać: syntetyk, czy pół, jaka klasa lepkości i firma, wiem, że każdy ma Swoje zdanie na ten temat, ale proszę o możliwy złoty środek.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Jeśli chodzi o silnik w autku 530D polecam dwa oleje.

W tradycyjnym silniku olej 5W30 norma może być BMW LL-04, LL-01znaczenia tego aż tak wielkiego nie ma bo to dobre i sprawdzone silniki.

Ja bym jednak polecił tuta wybór oleju silnikowego w klasie 0W40 i normą BMW LL-01.

Doskonałe oleje jedne z lepszych na rynku robi firma Millers Oils olej XF Longlife 0W40 macie wokół Wrocławia wielu sprzedawcó tego oleju a w Świdnicy jest siefdziba wyłącznego importera.

Olejem o jeszcze wyższej klasie , lepszej bazie klasifikowanego jako jednego z najlepszych na świecie jest Amsoil European Car Formula 0W40 Full-SAPS

Możecie również zwrócić uwagę na innowacyjny produkt Millers Oils który ma w swoim składzie nanocząsteczki redukujące tarcie ale to olej w klasie lepkości 5W30, to olej Millers Oils EE Longlife 5W30 C3.

Pozdrawiam

Piotr Dziektarz

Oleje silnikowe, Fuchs, Millers, Amsoil - ZmienOlej.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie wypowiem na temat testow ostatnio ogladajac w necie ruskow i to panow ktorym nie zalerzalo na promowaniu swoistych spraw ;p ale najlepiej wypad olej z tych tutaj nam znanych to motul 8100 ;),podobno bmw zacznie,albo zaczela wspolprace z shelem a on wypadl bardzo zle :P ogolnie kazdy znany prowadzi do szybkiego zuzycia. ogolnie wedlug tych co ogladalem the best olej to BARDAHL z usa na allegro prawie nie dostepny :P ale mocno zastanawiam sie nad milersem znanym w pl motosporcie,ale to dopiero przy nowym sercu bedzie dopieszczanie i glaskanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...