Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Mam pytanko odnośnie swojej e39. Otóż zauważyłem, że rano na zimnym silniku, przy skręcaniu szczególnie w prawo słyszę, jakby coś piszczało w aucie lub o coś ocierało czy tarło koło (przynajmniej tak mi się wydaje).

Jak silnik już trochę popracuje to ustępuje tan dźwięk. Co to może być, może jakaś pompa wspomagania lub ... nie mam pojęcia. Dajcie jakieś pomysły. I jak każdy widzi, dni są z rana coraz chłodniejsze i im zimniej rano, tym bardziej słyszę ten upierdliwy dźwięk.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musi być wyłącznie olej ATF zalecany przez Bmw jeśli po uzupełnieniu płynu dźwięk będzie dalej taki to może kończyć się pompa :)

Tylko pamiętaj poziom nie może przekraczać maximum na gorącym silniku bo również może pompa hałasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro strzelę, bo dzisiaj jest trochę za późno. Wprawdzie naklejka jest z boku, ale jakoś tam aparat włożę. U mnie pompa działa cicho, fakt jak skręcam na postoju na maxa czasem lekko zawyje, ale to już chyba przypadłość, dzieje się tak w większości aut, nawet w mojej służbówce z 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było gościa pytać czym się różnią bo kupi się bez problemu 220 i 320 ale mam dylemat czym się różnią te oleje...

Bo wlałem atf valvoline i głośniej trochę chodzi wspoma...A może trzeba wlać 220 jak pisali na pojemniku u kolegi,który ma dać foto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie la lewarku nie skrzypiało i ciężko było to znaleźć.Podniosłem cały przód do góry a po stronie tam gdzie skrzypiało pod wahacz podłozyłem klocek i opsiłem auto na niego bez koła szybciej mozna było znalezc co skrzypiało na poczatku myslałem ze to koncówka stabilizatora ale po jej wymnienie nadal piszczało i skrzeczało przy skrecie w lewo przestało dopiero jak psiknąłem wd40 w łożysko od gory samo wd pomogło tylko na jakis czas ale po wymianie jest cichutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale wyje czy skrzypi ( bo to zasadnicza różnica ),łożysko raczej nie będzie wyło przy tak małym skręcie, jaki ma układ kierowniczy, Tu może chrzęścić lub skrzypieć. Najlepiej sprawdzić to w dwie osoby i zlokalizować skąd dochodzą szmery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...