Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

dzisiaj sprawdze, na altku na klemach i przed klemami i czy klema piro sie nei grzeje

dzisiaj dopiero wpadlem na taki pomysl po przegladnieciu kilku tematów po tym jak znowu po 2 latach aku wymieniłem

pobów w spoczynku po kilkunastu minutach mam 0,03-0,05A

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w "normie"... Sprawdź multimetrem wyjście z alternatora i na aku... Może nie w bmw ale w fordzie dość częstym problemem są rozruszniki w dieslach , zbyt wysokie pobory prądu przy rozruchu zabijają aku

Najlepiej sprawdzić jakie jest napięcie przy odpalaniu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkpie troche temat :)

dlaczego komp pokazuje mi ładowanie 13.6-13.8V a miernik w zapalniczce 14.1-14.2V

moze tu mam problem ze po 2 latach musze wymieniac aku bo obniza sie jego pojemnosc przez niedoładowanie ?

U mnie jest identycznie :) komp 13.8V a na klemach 14.2V - moim zdaniem (i zdaniem gościa od akumulatorów) jest idealnie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tu mam problem ze po 2 latach musze wymieniac aku bo obniza sie jego pojemnosc przez niedoładowanie ?

A tak z ciekawości jaki masz aku ? Ja miałem w aucie jakiś wynalazek chiński (był już w aucie jak kupiłem) i się skończył bez żadnego ostrzeżenia, od rano na mrozie odpalił a później pod sklepem miał 8.5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa-ładowanie to nie wszystko.

Mimo takich tras akumulator może być dojony w ogólnym rozrachunku.

Jeżeli w pełni naładowany zniesie z 10-15 rozruchów raz za razem to bywają dni że tych odpaleń masz sporo między okresami ładowania z instalacji.Musiałbyś robić bilans i liczyć czy dojazd do pracy w ilu % doładuje akumulator.

Ja mimo alternatora 140 A i 80A akumulatora raz na 3 miesiące postanowiłem mimo wszystko podpiąć aku pod ładowarkę .

Poprzedni akumulator dziwnej nazwy zniosił E34 przez prawie 7lat.

Teraz Voltmaster ciągnie już 4 rok.

Nie czekam poprostu aż klęka.

Pozatym takie pojęcie jak "uśpienie" w dużej mierze występuje właśnie w e39.

Aku czerpany w tym okresie a nie ładowany.

Parę razy webasto i miesiąc jazdy do pracy to złudne trwanie w myśli że aku wróci do pełnego stanu.

Gdybym miał czas to akumulator znacznie częsciej podłączałbym pod ładowarkę by zminimalizować katowanie go przez alternator zaraz po zdojeniu po uruchomieniu silnika.

Posyłane sa wtedy spore ampery w niekontrolowany sposób mogące konsekwentnie zrzucać masę czynną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy z Ctekiem bez odpinania akumulatora.

Tego typu mikroprocesorowe ładowarki są m.in. Po to by nie odpinać klem od aku.

Ja mam sporo weekendów pracujących ale jeżeli Ty masz niemalże każdy wolny to raz w miesiącu robiłbym sesję cteka od piątku wieczorem do niedzieli rana lub nawet wieczora zależy jak czas pozwala.

A raz na rok robił "recond "(ja tak robię" i nawet podrzędne firmy od akumulatorów dają radę.

Napewno utrzyma to pojemność akumulatora.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jaki wtedy będzie koszt takiego podpięcia tego Cteka raz w miesiącu? Bo jeśli załóżmy jest to 5PLN to licząc, że aku wytrzyma jakieś 4 lata to mija się to trochę z celem, bo dokładasz te "uzbierane" przez 4 lata pieniądze masz prawie na nowego bosha z gwarancją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki diabeł straszny ... - nie chce mi się dokładnie liczyć ani wpinać watomierza ale tak szybko i na oko to przez 2 doby ładowania uśredniając wartości to nazbiera się tego nie więcej jak 0,25 kWh a zatem w WIELKIM zaokrągleniu nie powinno przekroczyć 30 groszy.

Poza tym taka kosmetyka aku powinna jego żywot utrzymać nawet do 7 - 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie działa ten ctek ale tak z ciekawości sprawdziłem ze działa od 0,8-5A 12V. Orłem z fizyki nie byłem ale liczac średnio powiedzmy 3A to mamy 36W na godzinę. Czyli 36Wx48h to mamy 1,728kWh. Teraz 1,728 x 48 miesięcy to nam daje w zaokrągleniu 83kWh. Na dzisiaj kWh stoi w tauronie w G11 0,53-0,55. Także po maksie licząc jakies 45pln. :) Sam sobie odpowiedziałem. :P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...