Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

wyższa temperatura spalania niż benzyny powoduje szybsze zużycie silnika - jeden z mocno rozpowszechnionych mitów na temat instalacji LPG, temperatura spalania w głównej mierze zależy od składu mieszanki (a więc prawidłowej regulacji instalacji LPG) a nie od zastosowanego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Śledzę temat na bieżąco. Nie piszę w nim już jakiś czas bo zjawiskowe podejście pewnych forumowiczów (m.in. Predatora ) jest po prostu żałosne (sory ale nie da się tego inaczej określić). Nie zamierzam tu nikogo obrazić i nie bronie ludzi jeżdżących na gazie dlatego że sam mam LPG ale ludziska,szanujmy się troche na wzajem.Już nie chce przytaczać kolejny raz jednego z pięknych cytatów "h.. im w d... ". To już przestało być "wyrażaniem opini " tylko bezsensownym jechaniem po całości po ludziach którzy kochają swoje samochody i wolom założyć lpg i smigać ukochanym BMW niż jeździc CC ( bez obrazy dla CC :wink: ). Ja nie kupiłem swojego BMW żeby pokazać że jestem "kozak",bujam sie BMW tzn mam kupe floty 8) NIE !!!! Ja zakochałem się w tej marce jeszcze za gówniarza i na pewno łatwo z niej nie zrezygnuje. A LPG założyłem ze względów ekonomicznych i myślę że gaz w "BMW" to żadna ujma dla jego właściciela. To tyle z mojej strony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka pieknie ujęte :D. Również mam gaz i nie narzekam;]. Gdybym miał lać 11/13l benzyny to BMW jeżdziłbym tylko od święta, ale dzieki sekwencyjnemu gazowi stać mnie na ów komfort i na osiągni nie narzekam wogóle, nie nie kozacze qpując BMW... Po Prostu od małego marzyło mi się E36, teraz jestem troszeczkę większy i jak wsiadam do własnej Bety to radość doasłownie przepełnia mnie kazdorazowo, fakt... To nie do konca ten dźwięk samochodu jaki powinien być... Ale w 6cio garówce instalacja sekwencyjna pod V8 daje rady... Co prawda 13,5L LPG to minimum, ale w porównaniu do tego co miałbym wydac na benzyne to o wiele lepiej... Ba LPG nie jest ujmą, mało tego.. sekwencyjny dobrej marki gaz wcale nie niszczy aż tak bardzo (wbrew stereotypom) silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tyle... miałem już 2 BMW na gaz i nie narzekałem ani razu na to (zero awaryjności), ale jakoś teraz nie chce i nie kupie BMW na gazie bo szkoda mi silnika. Uważam że gaz, zwykły czy sekwencyjny niszczy silnik który został stworzony do PB - po co zmieniać coś co jest dobre. Przyznam jeżdżę może i mniej przez to, że PB tankuje na stacji no ale... ;)

Nie mam nic do ludzi, którzy preferują LPG, CNG czy inne zamienniki PB, ale uważam że BMW na gaz to już nie takie prawdziwe BMW. Wiadomo czasy (czytaj kryzys i ogólnie brak kasy) przyczyniają się do wkładania gazoliny do auta, no ale Buma na gazie to jakoś tak mi się już nie widzi (pisze tylko i wyłącznie swoje zdanie).

Jestem obojętny czy ktoś ma LPG czy PB, lecz wiem jedno - u mnie tylko PB, no chyba że ON :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale Buma na gazie to jakoś tak mi się już nie widzi

przeciez BMW to tez zwykly samochod, co innego gdyby ktos wlozyl gaz do 850i albo do maybacha. stare, uzywane bmw (przykladowo E30 lub E34) z gazem to zaden powod do wstydu

ja 100km zrobie za mniej niz 20zł, osoba ktora nie ma gazu przejedzie to za ok 45zł... i kto tu jest frajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 100km zrobie za mniej niz 20zł, osoba ktora nie ma gazu przejedzie to za ok 45zł... i kto tu jest frajer?

No ale gdzie jest powiedziana że trzeba jeździć oszczędnie ? To że dam więcej za 100km to jestem frajer ? Raczej nie.

Jeżdżę mało i gaz jest mi niepotrzebny więc dlatego napisałem że do aut (BMW) które użytkuję nie będę wkładał LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWV, domyslalem sie ze tak to odbierzesz, ze jestes frajerem, ale nie mialem tego na celu. po prostu chodzilo mi o przenosnie. ja ze wzgledu ze nie pracuje (skonczylem szkole i szukam pracy) i przez 2 lata jezdzilem autem codziennie do szkoly to wolalem miec auto na gaz i wydawac 2x mniej, i tak wlasnie tez czyniłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woz ale kto tak krytykuje z nas tych co jeżdżą na gazie ?

Gaz=ekonomia i też wolałbym jeździć 100 razy bardziej BMW na lpg niż tico na PB :)

Ja napisze tyle... miałem już 2 BMW na gaz i nie narzekałem ani razu na to (zero awaryjności), ale jakoś teraz nie chce i nie kupie BMW na gazie bo szkoda mi silnika. Uważam że gaz, zwykły czy sekwencyjny niszczy silnik który został stworzony do PB - po co zmieniać coś co jest dobre. Przyznam jeżdżę może i mniej przez to, że PB tankuje na stacji no ale... ;)

Nie mam nic do ludzi, którzy preferują LPG, CNG czy inne zamienniki PB, ale uważam że BMW na gaz to już nie takie prawdziwe BMW. Wiadomo czasy (czytaj kryzys i ogólnie brak kasy) przyczyniają się do wkładania gazoliny do auta, no ale Buma na gazie to jakoś tak mi się już nie widzi (pisze tylko i wyłącznie swoje zdanie).

Jestem obojętny czy ktoś ma LPG czy PB, lecz wiem jedno - u mnie tylko PB, no chyba że ON :D

No ale gdzie jest powiedziana że trzeba jeździć oszczędnie ? To że dam więcej za 100km to jestem frajer ? Raczej nie.

Jeżdżę mało i gaz jest mi niepotrzebny więc dlatego napisałem że do aut (BMW) które użytkuję nie będę wkładał LPG.

szybko kolego zmieniasz zdanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh fajnie łapać za słówka mat - wole jeździć BMW na gaz niż Tico na PB. To chyba oczywiste że przy takim wyborze wybieram <bmw>

Więc gdzie tu jest zmiana zdania. Pisaliśmy o Tico na PB i BMW na gaz, a ty wklejasz cytaty z w sumie innych tematów i sensów wypowiedzi.

Dalsze moje słowa-zdania, mówią o tym że nie będę zakładał LPG do BMW które będę użytkował ponieważ "osobiście" szkoda mi silnika BMW gazować. A poza tym zanim mi się zwróci koszt LPG mija za dużo czasu (choć inaczej chyba to opisałem niż miało wyjść :oops: ) , ponieważ nie jeżdżę dużo autem i często je zmieniam.

PiterOKL rozumiem cię bo sam od 1.5 roku jestem na rencie, a od ponad pól roku nie dostaje nic - praca odpada na razie bo ręka nie chce się zrosnąć. Więc wiadomo że gaz w twoim czy moim przypadku jest chyba najlepszym rozwiązaniem... no ale ja jakoś wole PB, choć przyznam jak patrzę się w przyszłość to moja decyzja wydaje mi się coraz bardziej nieodpowiednia.

Wcześniej uważałem, że połączenie gazoliny i BMW to złe rozwiązanie lecz pisząc ten post chyba ulegam zmianie zdania - ale dopiero teraz mat i przyznaję się do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synku I11twa. WYEDYTOWANO .....................................................................................................

[ Dodano: 29 Czerwiec 09, 22:36 ]

Masz synu szare komórki to pomyśl za nim coś napiszesz.Pewnie nie potrafisz wymienić świec w swojej buni.

Takie "rodzinne" komentarze to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuje bardzo dobrze w gazie:D Przy instalacji Dream XXI mam albo identyczna albo o pare koni wieksza moc niz na banzynie.pali tyle samo co benzyny... wiec rachunek jest prosty.. auto które pali np jak moje 15L na benzynie bedzie to kosztowac 15*4.70 = 70.5

a gaz 15 *1.90 =28.5 panad połowe taniej i to grubo ponad połowe.... więc jesli ktos sie zle czuje w gazie to albo ma za duzo pieniedzy albo nie robi tak jak ja 500KM tygodniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiera kolege bo sam jestem zmuszony śmigać na LPG ale na tym forum jedzie się równo po każdym kto tylko zacznie temat gazu.I kto to robi?Ludzie którzy nigdy nie mieli instalki i nie pojęcia jak się smiga na sekwencji i ile to pali.

Do moderatora:co to jest świeca?! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synku I11twa. WYEDYTOWANO .....................................................................................................

[ Dodano: 29 Czerwiec 09, 22:36 ]

Masz synu szare komórki to pomyśl za nim coś napiszesz.Pewnie nie potrafisz wymienić świec w swojej buni.

Takie "rodzinne" komentarze to na PW.

Ale po co od razu takie nerwy... kolega I11twa zażartował a tu juz z takimi pretensjami. Kurcze, ponoć w IV RP istnieje wolność słowa tak? Z tego co zdążyłem wyczytać (bo świeżak jestem nie powiem) to forum to cieszy się popularnością za idealne połączenie poczucia humoru z profesjonalnym poradnictwem w temacie BMW. Jak ktoś się czepia gazu, prosh bardzo, ale to nie jemu przychodzi na tym jeździć i to nie on to oceni, wiadomo, nawet sekwencja sekwencji nie równe więc zdania mogą być różne, ale żeby od razu lecieć z takimi pretensjami... Ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii gazu to ja musze oddać auto do gazownika na regulacje i likwidacje nieszczelności, mam na oku 2 warsztaty - jeden na braniborskiej koło lidla, 2-gi na fabrycznej za przejazdem kolejowym , jadąc w strone robotniczej. na ten drugi kierują mnie panowie z auto-chipa, nie wiem tylko na ile jest to wynikiem przyjaźni miedzy warsztatami , a na ile ci gazownicy są solidni. jeśli mieliście do czynienia z którymś z tych warsztatów napiszcie swoją opinie na ich temat <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii gazu to ja musze oddać auto do gazownika na regulacje i likwidacje nieszczelności, mam na oku 2 warsztaty - jeden na braniborskiej koło lidla, 2-gi na fabrycznej za przejazdem kolejowym , jadąc w strone robotniczej. na ten drugi kierują mnie panowie z auto-chipa, nie wiem tylko na ile jest to wynikiem przyjaźni miedzy warsztatami , a na ile ci gazownicy są solidni. jeśli mieliście do czynienia z którymś z tych warsztatów napiszcie swoją opinie na ich temat <bmw_2>

Kolego nie wstyd Ci na gazie jeździć? hehe żarcik, jak już odbierzesz autko to daj znać gdzie co i jak bo ja też muszę podjechać na regulację. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zagazowałem swoje BMW. Tak średnio oceniam całą instalacje. Jeszcze matołki za dużą butle mi wstawili i będą musieli zmienić. Spalanie na gazie +-10L/100km silnik 318is. Sekwencja STAG 300 PLUS, wtryski magic jet, reduktor scorpion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie nie ładnie wszystko ułożone, byle by tylko dzialalo. Butla w kole za wysoka ale to jutro bede zalatwiac, ma niby 62L a nawet 40L nie weszlo do niej:/ Oj jak ja tam pojade na przeglad po 1000km to dym straszny bedzie. Co do samego dzialania nie mam do czego sie przyczepic. Srednio spalanie okolo 10L gazu wiec jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam silnik i ta samom instalacje co Ty. Mi pali 10/11l gazu. Butla z tego co wiem to jest 40 ale wchodzi max 33/34l. Ale to podobno norma. Na pelnym zbiorniku 300km z groszem. Więc mozna powiedzieć że jestes nie zadowolony z estetyki samego wykonania. W tym aucie faktycznie jest ciasnawo pod maską. Ja mam założony stożek i wywaloną tą plastikową obudowę filtra,dzieki czemu tam własnie wskoczyl mieszalnik (czy tam parownik :oops: ). A ta butla którą mam jest gabarytowo w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...