Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

jazdy niż WY, którzy kupiliście 1.6 żeby było was na to stać, a i tak kiedy przychodzi do tankowania to lamentujecie.

po pierwsze Mój Drogi, skoro jesteś tak pewny siebie i wszechwiedzący, to pewnie doskonale wiesz, że często 1,6 potrafi palić tyle samo, jak nie więcej niż 2,5... po drugie, radzę czytać dokładniej, bo jak już zaznaczyłem gdybym miał lamentować, to bym jeździł rowerem... po trzecie, po raz kolejny Twoja nieomylność została poddana wątpliwości - ponieważ ja mam 1,6 ze zgoła odmiennego powodu niż Ci sie wydaje...

Żal wam dupę ściska że ktoś może jeździć za wiele mniejsze pieniądze autem z silnikiem 2.5 litra??

ubolewam z tego powodu o każdej porze dnia i nocy... :lol: :lol: :lol:

...aha - i spuść troszkę [LPG], bo się chyba zbytnio zagotowałeś tym tematem, a nie ma co się spinać bez potrzeby - jeszcze serducho wysiądzie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 397
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

którzy kupiliście 1.6 żeby było was na to stać

Jeżeli to tyczyło się mnie to Ci odpowiem , że kupiłem z takim silnikiem ze względu na OC bo nie mam zniżek. Mam założony gaz i jestem zadowolony. I teraz szukam następnej beemki ale już 2.0 i też założę w niej gaz. Bo mam szacunek dla moich pieniędzy na które ciężko zapier... A tak przy okazji to robię ok 2500km miesięcznie...

no to jeśli priorytetem przy wyborze środka transportu, to polecam daihatsu charade 1,0 d albo bilet okresowy mpk...

lubię dupę wozić w dobrym aucie a nie w jakimś pudełku na kółkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kazdego auta a zwlaszcza w naszym przypadku bmw mozna podejsc na dwa sposoby .

-uzytkowy - co nie umniejsza milosnikom tej marki

-emocjonalny - czyli pasja na calego

z racji roznego podejscia do tematu wynikaja roznice w opinii na temat gazu . ja jestem wyznawca drugiego typu ludzi i gazu nie toleruje gdyz model ani egzemplarz ktorym jezdze nie byl fabrycznie wyposazony w instalacje gazowa ktorej montaz rownoznaczny jest w ignerencje w jego uklady i urzadzenia ktore tak naprawde nie sa przystosowane do pracy z paliwem alternatywnym . jesli ktos lubi ciac instalacje elektryczna silnika , wiercic kolektory , dziurawic karoserie i montowac kolorowe lampki w srodku to jego sprawa ... ja tak nie zrobie bo jestem ortodoksyjnym pasjonatem naszej ukochanej marki . jednak patrzac pod katem uzytkowym wielu ludzi wybralo opcje paliwa alternatywnego jakim jest gaz tylko i wylacznie ze wzgledow ekonomicznych ... i wcale sie nie dziwie bo zyjemy w kraju gdzie zarobki sa niegodne normalnego i uczciwego pracownika a wysmiewanie kogos ze ma gaz jest rownoznaczne z wyszydzaniem jego sytuacji materialnej co jest dosc niemile . przeciez gdyby nasi koledzy-forumowicze zarabiali tak dobrze ze nie zalowali by na paliwo z pewnoscia nikt by gazu nie zakladal - niestety takie sa realia . temat gazu jest od dawna kontrowersyjny i mozna znalezc wiele zalet jak i wad ktore niesie za soba montaz instalacji gazowej .

ja osobisie jestem na nie ale szanuje wybor innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Maniek sam bym tego lepiej nie ujął. Wreszcie jakiś mądry komentarz do tego tematu bmw_beer . Podpisuje sie pod nim <bmw_1> . Sam jeżdżę na PB ale zastanawiam się nad montażem LPG i tak jak napisałeś ze względu na ekonomie.Używam samochodu każdego dnia na dojazd do pracy.Radzono mi,uwaga ; "kup sobie fiacika 126p do pracy" uklon_bmw :mrgreen: . Kupiłem BMW żeby nim jezdzić a nie trzymać w garażu. I żeby tego było mało to wkładając LPG do mojej Buni to jazda tańsza niż nawet poczciwym :lol: 126p :lol: .Chętnie bym usłyszał jaką instalacje polecaja użytkownicy naszego forum. <bmw_1> <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam BRC Self Sequent 56, instalacja gazowa IV generacji.

Przejechane 40000km i praktycznie jeżdże tylko na przeglądy co 15kkm i wymianę filtrów.

Spadku, ani wzrostu mocy nie odczuwam, a na hamowni nie byłem żeby to sprawdzić.

Jak gdzieś na światłach się zdarzy z kimś stanąć to śmigam na gazie i daje radę ;)

Spalanie średnio przez te 40kkm wyszło 12 litrów gazu, 60% miasto, 40% trasa i jeżdżę zdecydowanie dynamicznie, także jak dla mnie to bardzo oszczędnie mi pali.

Gazownię zakładałem w BRC w Radwanicach, po braku problemów z instalką do tej pory śmiem twierdzić że założyli ja bardzo dobrze, od razu wyregulowali tak jak powinno być także jak wyjechałem po założeniu instalacji to pokazywałem się tylko na przeglądy.

Znajomy w audiku A4 zakładał w Abarcie na Krzemienieckiej i też zrobili raz i konkretnie i teraz jeździ tylko na przeglądy gazowni. W Abarcie jest trochę większy wybór instalek, bo w Radwanicach to generalnie BRC i polskie na włoskich podzespołach - jakieś SGI, coś takiego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni mowia ze gaz dobry drudzy ze zly a przecierz obydwa paliwa to praktycznie to samo.pochodza z obrobki ropy naftowej,wystepuja w fazie cieklej(z tym ze gaz musi byc sprerzony),a pala sie dopiero w fazie lotnej(bezyna po odparowaniu,gaz po przejsciu ze stanu cieklego w lotny.jedyna roznica to taka ze gaz w porownaniu do bezyny nie splókuje filmu olejowego z cylindrów,co za tym idzie ze przedluza zywotnosc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o instalacji STAG 300 ? Już kilka osób mi ją polecało. Koszt ok2700 z butlą oczywiście w koło.

Mój kumpel ma taką w m40 i jakieś problemy z listwą wtryskową miał, ale to wymienili na gwarancji.

Ale ostatnio koleś do A4 zakłądał w Abart na Krzemienieckiej i za BRC płacił zalbo 2650 albo 2700zł.

To osobiście wolałbym BRC.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ile osób tyle opini więc ja doloże coś od siebie:) a więc gaz założyłem po roku jezdzenia na benzynie a tylko i wyłacznie z powodu szkoły...dałem 1900 za instalacje i oprócz odczuwalnego spadku mocy to auto jeżdzi tak samo,kiedyś byłem wielim przeciwnikiem gazu ale w końscu się przekonałem i jestem zadowolony bo jeśli jeżdisz dużo to gaz się opłaca a za zaoszczędzoną kase zawze można coś porobić z autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Prawda jest taka jesli chcesz miec spokoj i moc pod noga to tylko sekwencyjna intalka reszta to kibel ,wiec albo drogo i dobrze i pozniej tanio ,albo tanio i kicha i pozniej drogo <bmw_1> I to jest szczera prawda o gazie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a ja wacham się czy założyć instalacje gazową bo obiło mi się o uszy że z gazem silnik ma mniejszą żywotność. Czy wie ktoś o tym coś więcej? :?: :?: :?: :?:

a ja sie nie waham i nigdy tego nie zamontuje i tobie radze to samo. <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja założyłem w końcu tak jak planowałem STAG300 i uwierzcie mi,zrobiłem już 5000tys/km i jest LALA. Nic sie nie dzieje,pali ok 1litr wiecej w stosunku do PB i spadek mocy jest praktycznie nie odczuwalny,moze tylko predkosc maksymalna jest troche mniejsza niz na benzynie. A w portfelu na prawde sporo zostaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem e30 1.8 m10 na gazie i właściwie nigdy nie miałem problemy z gazem. Teram mam e36 320i z vanosem i założyłem sekwencje BRC zrobiłem już prawie 30 tyś. i ani razu nie było problemy z autem. Odpala ok a spalanie tak jak kolega napisał niewiele większe od Pb. Jak narazie jestem bardzo z auta zadowolony. pozdrawiam. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak samo przeciwnikiem wrozametu w aucie... ale jak oszczędności to może CNG ?

dj_drops, Jaka to oszczędność :?: Instalacje są droższe od sekwencji, stacji z CNG w Polsce tyle co kot napłakał, a zasięg na zbiorniku niewielki :!: We Wrocku są stacje na pewno (zdaje się autobusy jeżdżą na CNG) ale wyjedź w trasę. LPG praktycznie bez większych problemów można wszędzie znaleźć Niemcy, Belgia, Włochy, UK. A CNG :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku są stacje na pewno (zdaje się autobusy jeżdżą na CNG) ale wyjedź w trasę. LPG praktycznie bez większych problemów można wszędzie znaleźć Niemcy, Belgia, Włochy, UK. A CNG :?:

widzę, że muszę tutaj parę rzeczy sprostować... we wro jest jedna stacja z CNG (na Gazowej), w Polsce 27, na Słowacji rzeczywiście bez fajerwerków - bo tylko 5, w Czechach niby tylko 13, ale biorąc pod uwagę powierzchnię kraju, to więcej niż w Polsce...w niewiele większej Austrii już 49... w Szwajcarii 44, a u naszych zachodnich sąsiadów "tylko" 646 8) ... nie wiem jak w Belgii, UK czy Włoszech - ale po tych danych łatwo dojść do wniosku, że im bardziej rozwinięty kraj tym więcej stacji...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak uważa, ale moja opinia jest taka, że jeśli postanawiam, że stać mnie na BMW, to stać mnie na spalanie jakie się z nim będzie wiązać... a jeśli nie, to kupuje litrowego diesla co mi będzie palił 5l/100km... jak już kilka osób wspominało - coś za coś... i tak jak z tym subaru - w ogóle nie rozumiem tych co kupują auto z potworem pod maską i je gazują... zwłaszcza jeśli to auto kosztuje spore pieniądze...

takie jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać...

OK, kazdy ma swoje zdanie. A ja sie spytam tak. Lepiej jezdzic corsa 1,4 czy np 540i beemka V8, z zalozona instalacja gazowa? Bo koszta porownywalne.

Tak jak wczesniej bylo napisane - jesli ktos jezdzi 100km tygodniowo, to bez gazu pewnie da sobei rade. Ale jezeli robie stowke dziennie, to roznice w kosztach sa nieporownywalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,też bym założył gaz do swojego wynalazku gdybym wiedział,że tak długo nim będę jeździł. Miałem ją sprzedać dlatego nie zakładałem. LPG to naprawdę dobra sprawa. Mój ojciec od conajmniej 10 lat ma każde auto po kolei zagazowane,transita którym jeździ codziennie ok.150-200km ma zagazowanego jakieś 6latek,więc koło 400tyś.km zrobił. Ile razy ta instalacja na siebie zarobiła? Wiele...

Nie rozumiem też jak ktoś mówi,stać Cię na BMW z dużym motorem to stać Cię na benzynę. Zazwyczaj gazuje się te duże motory które dużo palą,a nie matiza 0.8litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem też jak ktoś mówi,stać Cię na BMW z dużym motorem to stać Cię na benzynę. Zazwyczaj gazuje się te duże motory które dużo palą,a nie matiza 0.8litra.

Zgadzam sie z Patrykiem. Ja mialem swoje zdanie, ze lepiej instalki unikac. Ale od dluzszego czasu gadam z ludzmi, ktyorzy maja instalacje i kazdy sobie chwali, mowia, ze te nowsze sa naprawde super. A wiec pytanie. W czym problem jesli ktos chce sobie zalozyc junkers do samochodu? Lepiej placic 100zl za 100km czy np 50zl? Instyalka daje ten kompromis. Masz luksus i wygode i moc pod noga za maly koszt eksploatacji. "A bo jesli kogos stac na bmw to stac na paliwo".. Bzdura..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem stwierdzenia, że jak kogoś stać na BMW, to jest zobowiązany do jeżdżenia na benzynie.

że stać mnie na BMW, to stać mnie na spalanie jakie się z nim będzie wiązać

Jeżeli są instalacje, które sprawdzają się w tych samochodach to dlaczego nie. Jak ktoś nie lubi gazu to nie zakłada i tyle, a nie powinien odradzać innym, bo w zasadzie nie ma argumentów. Rozumiem ktoś kto kupuje bejce za 200-250 tys. no to wtedy może powiedzieć, że nie gazuje, bo nie wypada, ale auto za 10-12 tys. Gaz to wybór ekonomiczny, a nie filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...