Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość dirty.73

pociągnij dwa kable z akumulatora do halogenów,ale tak przez kabine,żebyś,jak wsiądziesz,mógł je poskręcać,i wtedy zapalą się halogeny..prościznalolol

aa,nie zapomnij o masie do żarówek...........lolol

nie no ,panie,takie rzeczy tylko w erze,nie da się,to znaczy wszystko sie da,ale na podobnej zasadzie jak ci napisałem.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszsytkich serdecznie, chciałym podziękować kolegom z tego forum za wprowadzenie mnie w NCS'a i zabawę przy kodowaniu mojej E60 model z 03.2004r. Jestem na etapie drobnych zmian tzn, kierunki w HUD, inf. i prędkości wiatraka, manualne włączanie klimy nie z przyciskiem auto, no i nadszedł czas na automatyczne zamykanie szyberdachu przy opadach deszczu. No i tutaj mam małą zagadkę bo szyberdach zamyka się jak tylko czujnik deszczu wykryje opady ale kiedy się już zamknie to nie można go otworzyć, brak reakcji na przyciski, dopiero po wciśnieciu i przytrzymaniu uchylania zaczyna funkcjonować na nowo. Jest to jak mi się wydaje reset lub test szybra bo po wciśnięciu trzeba poczekać aż całkowicie się odsunie i zamknie co jest uciążliwe, mam zatem pytanie czy coś trzeba poprawić w kodowaniu czy tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pisze tutaj bo to temat odnośnie świateł do jazdy dziennej itd... Jakiś czas temu ustawiłem koledze w e46 2004r światła dzienne, wczoraj został zatrzymany za prędkość przez policję, oczywiście bez mandatu sie nie obyło. Dodatkowo ku mojemu zdziwieniu doczepili się do świateł dziennych w tej e46, powiedzieli że lampy nie maja oznaczenia i dostaje Pan mandat karny... Ale uprosił policjantów i wrócił do domu z jednym mandatem, tym za prędkość.

Na jakiej podstawie oni to stwierdzili ? Może macie jakis link do paragrafu czy ustawy która mówi o światłach dziennych ? Ja bym sobie np wydrukował coś takiego, i woził w schowku, w razie spotkania z upierdliwymi policjantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przepisy prawne w Polsce (wyciąg)

Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.

Światła dzienne muszą być zainstalowane:

  • Symetrycznie względem osi pojazdu
  • Na równej wysokości
  • Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
  • Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
  • Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu
  • Nie mogą być zamontowane dalej niż 40 cm od obrysu pojazdu
  • Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej. ''

Tak to wygląda od strony prawnej.

Światła do jazdy dziennej

Edytowane przez przemal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nacisnąłem "przez przypadek" w NCS jakąś opcję i przekodowało mi całe auto (e46 2002r) tak jakby do ustawień fabrycznych... poszły się paść wszystkie ustawienia DRL, kierunki itd. (wszytko już prawie przywróciłem tak jak było), nie mogę znaleźć ręcznej regulacji świateł, mam dołożone xenony bez czujników. Może ktoś pomoże ? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LWR ma być na manual

a dokładnie

MANUELLE_LWR

aktiv

Rozumiem, że powinno się to znaleźć w ALSZ. niestety nie mam tam nawet takiego wpisu. (Nacisnąłem chyba process car, albo jakos tak i wszystko wywaliło).

Zauważyłem jeszcze że w INPA wywala błąd LWR...

Edytowane przez pablo90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

podeślij mi na maila plik z ALSZ,bo ten wpis jest z LCMa

powtarzam się,ale ile razy pisałem,żeby robić sobie kopie pliku MAN ze wszystkimi ustawieniami,jakie sobie zrobiliśmy..

nacisnąłeś code car na pustym MANie,i przywróciło ci ustawienia fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, chce ustawić światła dzienne w e46 2000r cabrio zgrałem sobie plik całego auta. Ale nie ma tam takich wpisów jakie powinny być w przedliftowym e46, są takie jak w poliftowym. A chciał też mieć włączone obrysówki których nie mogę odszukać.... Możliwe że moduł jest poliftowy ?

Powinno być tak:

FERNLICHT_DRL

aktiv

EINZEIT_DRL

wert_01

TAGFAHRLICHT

aktiv

Jest tak:

DRL_DIMMUNG

wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...