Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. No i mam problem. Wczoraj jeździłem autem i było wszystko ok. Dziś odpalam, ruszam i po przejechaniu około 20 kilometrów (może więcej) patrzę, że wskazówka temperatury nie wyszła powyżej niebieskiego pola. Zgasiłem, ponownie odpaliłem i dalej to samo, więc dałem trochę po garach i bez zmian. Czy to może być termostat? A może czujnik temperatury? Dzisiaj jeszcze zrobię test liczników ale tu raczej wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc dałem trochę po garach i bez zmian.

Średni pomysł na zimnym silniku :bag: Bierzesz pod uwagę temperaturę na zewnątrz? Ja gdy latam do pracy to juz po 3-4 kilometrach mam pion. Dziś tak pizgało, że zrobiłem 20-cia km i temperatura nie była jeszcze w pionie. Może niepotrzebnie się martwisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 85% termostat. ale jak pisze Forest dzisiaj byla troche wybitna sytuacja ze wzgledu na wysokie mrozy... wielu znajomym po trasach 20-30km nie zagrzalo sie auto do tego momentu zeby wskazowka stala w pionie... ja sam wiem ze mam teromostat do wymiany ale i z tego co wiem jezdzenie z tym nie jest dobre bo m.in niedogrzany silnik wiecej pali... ale jesli u ciebie to byl pierwsz raz to podejrzewam ze wszystko jest ok, poprostu bylo zimno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dojechaniu do roboty zrobię test temperatury.

Test odpal po odpaleniu silnika i obserwuj całą drogę. Będziesz widział do którego momentu rośnie równomiernie - jeżeli zwolni Ci przed 78-82 st to znaczy że główny za szybko się otwiera. Skoro nie wychodzi z niebieskiego to obstawiam że otwiera Ci duży obieg przy ok 20st.

Automat czy manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat. Rośnie mi normalnie do końca niebieskiego pola, może minimalnie troche za i później staje, nawet nawiew nie daje takim ciepłem jak powinien. A jeszcze wczoraj było wszystko elegancko. Dirty pisał żeby zrobić test temperatury, to gdy wróciłem z roboty to pod domem próbowałem chyba z pół godziny go zrobić i nic z tego, albo nie umiałem :oops: albo się nie da. Chyba czas dać trochę zarobić dla mechanika i niech luknie mi ten termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Beaver nie patrzyłem tego jeszcze ponieważ auto mi nie odpaliło i od tamtej pory stoi bez odpalania, umarł akumulator. Na dniach jokoś będzie wypłata i wtedy kupie baterie i odrazu zrobię tak jak mówiłeś. Już pytałem tutaj na forum jaki aku do mojej bety. Czasem się martwię czy ona odpali nawet na nowym aku, bo tutaj na podlasiu przy gruncie minus 32 stopnie pokazywało a ona juz trochę stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Już wszystko ok, powodem niedogrzania auta był termostat. Jest już wymieniony i wszystko śmiga jak powinno happy_bmw termostat firmy wahler podobno lepszy od berth tak powiedział mechanik ale mniejsza z tym, wskazówka trzyma taki pion jak czasem u mnie w majtach :P POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...