Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie u mnie szykuje się zmiana termostatu... chyba. dzisiaj zauważyłem że wskazówka szła do pionu i nagle zaczęła powoli cofać się aż zatrzymała się przed biała krechą... ale jak przejadę już ok 25-30 km to wchodzi w pion i tak już zostaje...

w poniedziałek ustawię się z mechanikiem. nie chcę się sam babrać później z odpowietrzaniem.

Edytowane przez maxiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bajka

też mi się tak wydawało zwłascza po tym jak sobie poczytałem wymianie.

kiedyś z kolegą w seacie wymieniałem termostat. w sumie to z pół godziny zajęło. zalaliśmy płyn i cześć...

z bimą trzeba się trochę popieścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat EGR wymieniony. Zaznaczam że sam nie robiłem ale znajomy mechanik. Po wymianie uzupełnił płyn i jest ok. Po przejechaniu około 5km rano z zimnego silnika (temp na dworze ok 6-7 stopni) wskazówka stoi w pionie. Przy okazji czyszczenie EGR ale nie było syfu. Koszty całej operacji 100 zł + części. Dodatkowo jeszcze filterek odmy poszedł do wymiany. Na jakiś czas mam spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat EGR wymieniony. Zaznaczam że sam nie robiłem ale znajomy mechanik. Po wymianie uzupełnił płyn i jest ok. Po przejechaniu około 5km rano z zimnego silnika (temp na dworze ok 6-7 stopni) wskazówka stoi w pionie. Przy okazji czyszczenie EGR ale nie było syfu. Koszty całej operacji 100 zł + części. Dodatkowo jeszcze filterek odmy poszedł do wymiany. Na jakiś czas mam spokój ;)

No to teraz jeszcze ja :)

Eh moze sie uda w lykend.

Efekt masz jak najbardziej pozadany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem termostat to przede mną i po mnie też klienci w tym samym temacie byli. Chyba taki urodzaj na termy w tym okresie. Efekt po wymianie nieziemski, taki żar leje się z nawiewów po kilku minutach że prawie plastiki topi :D

Edytowane przez maxiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest po coś, nie ma o czym gadać. a grzanie 6 cyli w rzędzie to prawie jak parterówka - może coś nawalić.

Maksiu, mówiłem że jak obudowy pościągane to było elektrozworki wytrzeć - u mnie był syf a buta dostała strasznego po myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje troche kotleta. przeczytałem cały temat i nie widze podobnych objawów co u mnie. podejrzewam też termostat ale może sie wypowiecie. Mam e39 2,3 i wracałem ostatnio z Wrocławia do Sieradza (150 km ) i wskazówka była na granicy niebieskiego pola. cała droge.... ;/

zatrzymałem sie żeby sprawdzić co i jak. postałem troche i wskazówka zaczeła rosną, jak ruszyłem to znów opadła do niebieskiego pola.... ;/ z nawiewu leciało ciepłe powietrze. Jak odpalam i stoi troche przed ruszeniem to sie nagrzeje ok 1/3 skali i stoi. jak ruszam to spada do granicy niebieskiego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...