Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

AUTO: Toyota Yaris (wersja "dla przedst. handlowego)

Trasa: Katowice - Wrocław

Prędkość: 183 km/h :D

Jazda w tunelu powietrznym za kierowikiem w Fordzie Focusie kombi (ok 3-5m. )

cały czas z telefonem w trybie głośno-mówiącym z komendami od kierownika "zwalniam" i "wyprzedzam" ;)

Niestety zdjęcie zostało zrobione po komendzie zwalniam ....

image1993jr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boeing 767 - nie wiem ile ma na pasie startowym ale w powietrzu to cos 800 - 900 km/h :P

Bez sensu ten temat... i tak wiekszosc danych jest zmyslona, no ale co tam , uwolnijcie swoja wyobraznie :P

Zgadzam sie dane sa niektore zmyslone, no ale widac ze wyobraznia dziala co niektorym doskonale.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam budzik ecika na autostradzie w niemczech..

fotke zrobielm,jak jechalismy do chemnitz w pospiechu,bo mojej siostrze pasek rozrzadu w vectrze sie rozsypal i trza bylo szybko zrobic ;)

mialem gdzies fote przy 240km/h,ale byla zbyt nieostra i ja musialem wywalic

przypomne: E34 525 aftomat 176KM

ecik E34 525 AFTOMATOS.jpg

Plik ściągnięto 3 raz(y) 135,06 KB

_________________

...zeby zycie nie bylo nudne,to trzeba czasem byc troszke niemozliwym... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 2.0 na autobanie boleslawiec -> wroclaw 190 pare km/h i dalej nie idzie :shock: dziwne bo cos malo leci, ale jak wziac przeklamanie licznika bo duze kola to by cos ponad 200 wychodzilo - i tak malo :evil:

nie chcę Cie martwić ale licznik nie przekłamuje, koła nie mają znaczenia, licznik bazuje na czujnku w dyfrze, co najwyżej masz inną prędkość - zależną od kół - niż pokazuje licznik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego off topic :D właśnie 170 jechałem na A4 - Wrocław -> Katowice, więcej się bałem bo jeszcze nie zmieniłem opon :( ale wkrótce... wkrótce.....

PS. Apropos - do tej pory z wrocka do katowic jechalem jakieś 2 h(POLO 1.3; 130 km/h). W weekend zabrało mi (z zegarkiem w ręce) 1h 15 min. Wiem, że to i tak nie najszybciej ale dla mnie bomba :D

PS. 2. I jeszcze jedno - z powodu braku obrotomierza mam pytanie - przy 3 tys. obrotów na 5. biegu - jaka jest prędkość (tak mniej więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - czy na zimowkach latem jest bezpiecznie ?? I co sie stanie jesli moje zimowki sa oznaczone MAX 160 km/h a ja jadę 170 ??

Czy grozi mi jakieś niebezpieczeństwo ?/ pytanie_bmw

to własnie nie jest bezpiecznie :roll: .zimówka ma inną mieszankę gumy i inną rzeżbę bieżnika a co za tym idzie gorzej się trzyma drogi,no chyba że jedziesz po szutrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W upal zimówka nie ma zadnych własciwosci, szkoda opony bo się ściera, pozatym moze strzelic taka opona jak się nagrzeje!

Nie ryzykuj lepiej :|

teraz ja :mrgreen: pare dni temu Renault Clio 95r 1.4 Energy 80KM 90tyś km przebiegu

max 180kmh do Legnicy więcej nie chciało, ale na kołach 155/70R13 to i tak średnio się czułem przy tej prędkości :lol: Wskazówka stanęła na 180kmh i ani drgnęła więcej, powyzej 170 już bardzo słabo się rozpędzało auto.

(Katalog dla tej wersji mówi v max 175kmh.)

Pozdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chłopaki, że jazda na zimówkach latem nie ma najmniejszego sensu...

Ale auto kupiłem na takich właśnie oponach a priorytetem jest instalacja gazowa - swoją drogą kosztowała mnie 3300 PLN tjaaaa..... tylko w totka by trzeba wygrac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 2.0 na autobanie boleslawiec -> wroclaw 190 pare km/h i dalej nie idzie :shock: dziwne bo cos malo leci, ale jak wziac przeklamanie licznika bo duze kola to by cos ponad 200 wychodzilo - i tak malo :evil:

nie chcę Cie martwić ale licznik nie przekłamuje, koła nie mają znaczenia, licznik bazuje na czujnku w dyfrze, co najwyżej masz inną prędkość - zależną od kół - niż pokazuje licznik,

TO ja teraz musze Cie zmartwic bo calkowicie zle mowisz. Koła maja ogromne znaczenie a licznik przeklamuje okolo 5 km/h. Tak jest wszedzie. Na felgach 19" straszne czulem opory podczas przyspieszania moim autem, kiedy rpzeszedlem na 16" roznica byla ogromna, pozatym moze tez wplyw na predkosc ma ksztalt felg, jak sa szprychy to wiatr wpada i jest opor, jak sa banrdziej zabudowane to mniej oporu, co do predkosci, to najdokladniej jest predkosc sprawdzic GPS. u mnie bylo 7 km roznicy pomiedzy licznikiem w aucie a GPS.Tak samo mam w motocyklu, mam licznik cyfrowy i doskonale wiem ze przeklamuje, jakies 8 km/h. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze mówisz ale chyba mnie nie zrozumiałeś,

niezależnie od opon i od kół licznik zawsze pokaże tyle samo a to ile jedziesz właśnie od kół i opion jest zależne, czyli

przy 225/40/17 masz na liczniku 100 a przy 185/60/14 też masz 100 ale w rzeczywistości jedziesz z inna prędkością, licznik jest do mostu podpięty i nie ma związku z rzeczywistą prędkiścią

Broder pisał że licznik mu przekłamuje ( licznik a nie rzeczywista predkość) bo ma 17" a to co na liczniku nie jest zależne od wielkości kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e38 750- 250 z kompletem na pokładzie gdyby nie blokada to by jeszcze poszła

podobno bez blokady zrobi ponad 260kmh spokojnie :)

jezdizłem taką furą ma to pociągnięcie :wink:

OT

Nie rekord jakiś prędkosci, ale spalania! :wink:

Jehcałem dzisiaj Peugeotem 406 Kombi 2.0HDI 110KM.(2000r)

Po trasie tak 110-150kmh na 3,4 biegu pryz bucie w podłoge komputer pokazywał 12.5l.

na 5 pryz deptaniu 7.5l a jadąc za jakaś ciezarówką spory kawałek na 5 biegu 70kmh pokazywal 3.9l! :shock:

Ogólnie na dystansie 550km (miasto-trasa po 50%) w miescie dynamiczna jazda w trasie jak mówiłem 110-150kmh spalił średnio 7.1l ropy!

Masakra, tylko diesla chce 8) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

Jehcałem dzisiaj Peugeotem 406 Kombi 2.0HDI 110KM.(2000r)

Po trasie tak 110-150kmh na 3,4 biegu pryz bucie w podłoge komputer pokazywał 12.5l.

na 5 pryz deptaniu 7.5l a jadąc za jakaś ciezarówką spory kawałek na 5 biegu 70kmh pokazywal 3.9l! :shock:

7.5 L to dużo jak na diesla !! <bmw_3> Ja jeździłem swego czasu firmowym berlingo 1.9 D, i (co prawda Vmax = 150km/h) i średnio palił 6 - 7 L. A silniki HDI są oszczędniejsze i dynamiczniejsze. Ale to tak na marginesie (z powodu braku marginesów wpisałem normalnie) <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...