Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

no wiec wkoncu zebrałem sie za sprawdzenie sond i obydwie na szczescie działają w pełnym zakresie od 0,1 do 5 V trzeba było zagrzać dobrze motor i inpa również pokazuje ze obydwie sondy pracują :) przepływka też niby działa ale zastanawia mnie to że w inpie w wartościach mierzonych obciążenie silnika na wolnych obrotach nie miesci sie w zakresie i jest zaznaczone wykrzyknikiem , nie wiem co może jeszcze to powodować ze szarpie silnikiem na zimnym , dodatkowo dziś autko mnie zaskoczyło gdy odpaliłem je rano gdyż pracował na może 4 lub 5 cylindrów z wydechu kupa dymu i smrodu a po kilku minutach wszystko mu przeszło, było zdarzenie jednorazowe i mam nadzieje ze sie nie powtórzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
no wiec wkoncu zebrałem sie za sprawdzenie sond i obydwie na szczescie działają w pełnym zakresie od 0,1 do 5 V trzeba było zagrzać dobrze motor i inpa również pokazuje ze obydwie sondy pracują :) przepływka też niby działa ale zastanawia mnie to że w inpie w wartościach mierzonych obciążenie silnika na wolnych obrotach nie miesci sie w zakresie i jest zaznaczone wykrzyknikiem , nie wiem co może jeszcze to powodować ze szarpie silnikiem na zimnym , dodatkowo dziś autko mnie zaskoczyło gdy odpaliłem je rano gdyż pracował na może 4 lub 5 cylindrów z wydechu kupa dymu i smrodu a po kilku minutach wszystko mu przeszło, było zdarzenie jednorazowe i mam nadzieje ze sie nie powtórzy :)

Czy udalo sie Tobie rozwiazac ten problem bo mam to podobnie tzn. na zimnym silniku trzesie silnikiem i calym autem jak tylko dodam gazu telepanie ustaje?

Wymienione mam swiece, odme+rurki oraz waz przeplywomierza. Jak odpale auto i od razu jade to problemu nie da sie zauwazyc. Na kompie brak bledow, gdy temp. przejdzie niebieska skale auto chodzi bez zarzutu, jak gdzies pojade i go zgasze na 2 czy 3h i odpalam to problemu tez nie ma - tylko rano jak sie totalnie wystudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udalo sie Tobie rozwiazac ten problem bo mam to podobnie tzn. na zimnym silniku trzesie silnikiem i calym autem jak tylko dodam gazu telepanie ustaje?

Wymienione mam swiece, odme+rurki oraz waz przeplywomierza. Jak odpale auto i od razu jade to problemu nie da sie zauwazyc. Na kompie brak bledow, gdy temp. przejdzie niebieska skale auto chodzi bez zarzutu, jak gdzies pojade i go zgasze na 2 czy 3h i odpalam to problemu tez nie ma - tylko rano jak sie totalnie wystudzi.

niestety nie udało mi sie jeszcze dojść do tego co jest nie tak :( zamówiłem dziś kompletną odme oryginał oczywiscie i mam nadzieje że to może od tego jest to telepanie bo dziwnie syczy w okolicach odmy... A ty wymieniałeś na oryginał czy zamiennik jakiś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udało mi sie jeszcze dojść do tego co jest nie tak :( zamówiłem dziś kompletną odme oryginał oczywiscie i mam nadzieje że to może od tego jest to telepanie bo dziwnie syczy w okolicach odmy... A ty wymieniałeś na oryginał czy zamiennik jakiś??
Oryginal wraz z rurkami, ktore mialy dziury ale niestety telepanie jest nadal:( Mialem tez robiony test silnika tzn badanie endoskopowe ale wyszlo pozytywnie. Moze jakas cewka lub dwie sa slabsze gdzies wyczytalem ze poczatki ich padania to takie objawy, tylko teraz trzeba by wymienic wszystkie czyli 1200 zlocisza+robota... Jeden mechanik mowil tez o wtryskach, ze moga byc podjechane i na zimnym taki efekt dawac ale a cieplym by sie naprawily ? Bo co jeszce zostaje ktos ma jakies pomysly ? Zaczynam tracic nadzieje, ze da sie to rozwiazac :(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienie u siebie odme i zobazce co bedzie a co do cewek to wydaje mi sie ze albo działa albo nie a nie że raz słabiej a raz mocniej , co do wtrysków to raczej odpada co to ma do rzeczy... może jakiś czujnik ale jaki hmm... Po odpaleniu jest takie wrażenie jakby silnik nie do końca palił na jakiś gar ale to może być złudne odczucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jest jescze opcja uszczelki pokrywy zaworow u mnie jest stara i jest silikonowana moze tam lapie lewe powietrze i dlatego na zimnym tak sie zachowuje?

gdyby miał łapać tam lewe powietrze to musiała by być duża nieszczelność co wiązało by sie z dużymi wyciekami oleju wiec ta opcja raczej odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić nie zaszkodzi ale gdyby było coś nie tak z kompresją to problem byłby cały czas a nie tylko na zimnym silniku , a nie trzeba go grzać wiecej niż ok 5 minut i problem znika , wydawało by sie więc że problem tkwi w czujniku temperatury silnika lub w czujniku zasysanego powietrza lecz te działąją prawidłowo bynajmniej u mnie... ciekawa zagadka z tym telepaniem... A sprawdzał może ktoś jeszcze czy syczy mu na środku kolektora przy pracującym silniku i na wyłączonym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dziwne... tylko tutaj chodzi o m52 ale nie wiem do końca czy tu też tak ma być bo jedni mówią że nic im nie syczy a drudzy mówią że tak ma być , wymienie odme i wężyk od podciśnienia do listwy wtryskowej i posprawdzam jeszcze przy okazii węże od odprowadzenia oparów paliwa bo jest tam też taki zaworek zaraz przy filtrze oleju i jak sie go przyciśnie to właśnie tak samo syczy nie wiem po co to jest ale jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie trzeba pieciu minut a jedna lub dwie max ale to pewnie zalezne od temp. zew. ja auta garazuje. Cholera wie co to za przyczyna, a u CIebie to wystapilo nagle tak z dnia na dzien? Bo ja kupilem auto z taka niespodzianka jakis miech temu. Zaczyna mnie to powoli coraz mocniej draznic. Zobacze jeszce co powie mechanik zostawilem mu auto na 2-3 dni zeby stwierdzil co to jest wg niego jak nic sensownego nie wyjdzie to mam opcje jezdzic z tym i czekac az sie to poglebi i wtedy moze latwiej bedzie przyczyne znalezc albo pchnac to auto... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie pamiętam kiedy to zauważyłem :) ja też dość nie dawno kupiłem to auto ok 6 miesięcy temu ale od ok 4 miesięcy to sie dzieje... Georgi silniczek krokowy dawał by znać o sobie cały czas gdyby coś z nim nie tak było a jak auto pochodzi chwile to jest juz wszystko git... Nie wiem jak u ciebie robert991 ale jak ja odpale auto nawet z rana to przez chwile chodzi super no i za chwile sie zaczyna bujanie a po chwili jak u ciebie przechodzi... Daj znać jak możesz czy mechanik sie upora z tym problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...