Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

To może być wiele spraw od świec cewek po wtryski filtry oraz kiepskie paliwo oraz czujnik temperatury który odpowiada za dodatkową dawke paliwa.

Przy Krokowcu i odmie falowanie widać na ciepłym silniku na zimnym powinno pracować równo)

ale przy równej pracy silnika trzepanie budy ( dwumasa, padające poduchy , koło pasowe na wale)

Edytowane przez e34t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego falowania, wskazowka sztywno trzyma obroty. Ja tka naprawde przez 1 tydzien nie zauwazylem tego kompletnie bo jak wsiade to auta i rusze i od razu jade to nie ma jak tego zauwazyc bo auto jedzie calkowicie normalnie.

Jak usiade w aucie to po odpaleniu po ok 1-2min zaczyna lekko telepac i gdy wskazowka podniesie sie blizej konca niebieskiego pola telepanie ustaje - to na postoju na wolnych bo jak rusze podczas telepania to wszystko normalnie... Telepanie trwa jakies 1-2 min chyba, ze jak jest zimniej to troche dluzej.

U mnie po wymianie odmy i rurek telepanie jest chyba mniejsze niz bylo ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie uporałem sie dalej z tym problemem i po odpaleniu auta po nocy czyli jak jest zimne to zaczyna chodzić nie równo tak jakby przestawał pracować któryś gar a jak juz złapie temperature to jest ok... w inpie brak błędów macie jeszcze jakies pomysły?? Może jest tutaj ktoś z okolic jeleniaj góry który sie kuma dobrze na inpie i wie jak powinny wyglądać wartości poszczególnych podzespołów w czsie pracy?? to bym podjechał :) a co do wymiany odmy to nie wydaje mi sie ze to jej wina zwłaszcza ze jest to tylko na zimnym silniku , wiec to raczej ma zwiazek z temperatura silnika... aha dodam jeszcze ze ta nie równa praca jest tylko na wolnych obrotach jak zwieksze obroty to jest ok...

Wymieniles te odme i pomoglo? Z tym, ze to nie jej wina bo tylko na zimnym to nie tak do konca. Jakos to tak jest, ze odma przepuszcza olej, ktory splywa w kolektorze, a rano na dzien dobry go przepala. Pozniej juz pali na bierzaco wiec nie ma tragedii. Cos gdzies wczoraj szukalem na forach i tak wyczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra paliwa nie wymianialem w tym aucie i nie wiadomo kiedy byl zmieniany ale czy przez niego moglo by tak bujac wierzyc sie nie chce? Moze go faktycznie kupie , wymienie i potem zalac stp i zobaczyc...

Na wtryski stawiaja wlasnie mechanicy, dali mi stp zeby dolac jak bede tankowal... Szukanie przyczyny to niestety bylaby droga inwestycja z poczatkowa wymiana wtryskiwaczy.

Edytowane przez Robert991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wtryski możesz kupić używane na podmiankę od 50 zł w górę możesz na alledrogo zamówić całą listwę...

Jak chcesz lać stp to przed wymianą filtra bo jeśli ma ci coś wyczyścić to również i w układzie paliwowym,baku a nowy filtr szkoda zatkać jak w baku jakiś syf będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniles te odme i pomoglo? Z tym, ze to nie jej wina bo tylko na zimnym to nie tak do konca. Jakos to tak jest, ze odma przepuszcza olej, ktory splywa w kolektorze, a rano na dzien dobry go przepala. Pozniej juz pali na bierzaco wiec nie ma tragedii. Cos gdzies wczoraj szukalem na forach i tak wyczytalem.

Nie jeszcze nie wymieniłem bo czekam na caęści z serwisu bedą ok piątku... Może coś w tym jest co mówisz zobaczymy jak wymienie... Filtra paliwa nie wymieniałem jeszcze i musze własnie też go wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wtryski możesz kupić używane na podmiankę od 50 zł w górę możesz na alledrogo zamówić całą listwę...

Jak chcesz lać stp to przed wymianą filtra bo jeśli ma ci coś wyczyścić to również i w układzie paliwowym,baku a nowy filtr szkoda zatkać jak w baku jakiś syf będzie :)

Patrzylem na wtryski juz dawniej ale wiekszosc byla do diesli ale pewnie i da sie znalezc na podmianke i jakas opcja to jest. Problem jest tylko z tym, ze nawet w tym serwisie w ktorym robia tylko bmw nie sa 100% pewni , ze to wtrysk/wtryski leja ale to obstawiaja jako szukanie na poczatku. Moze byc ze wymienie i bedzie to samo...

Z tym fltrem to myslalem, ze wlasnie odwrotnie lepiej zrobic ale jak mowisz to zrobie jak napisales... Na tym stp co oni mi dali pisze, zeby dolac do pelnego baku i starcza na 50-60 l czy na logike nie lepiej dolewac wlasnie przed tankowaniem zeby sie to wymieszalo ?

Ja na razie z wtryskami nie bede tego robil pojezdze po tym stp, zmienie filtr paliwa i zobacze. Dzis ruszylem rano do roboty bez czekania na telepanie na postoju tylko od razu fru z garazu i auto jechalo calkowicie normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stp zalej ale do 30 L aby coś podziałało na pełny bak to raczej słabo pomoże,zwłaszcza ze ta buteleczka ma chyba 250ml...

Na opakowaniu pisze, ze oczyszcza przy 50-60 l to moze zrobie tak zeby bylo lacznie 50 i wleje stpka.

A moze to byc pompa paliwowa lub np. uszczelka kolektora ?

Edytowane przez Robert991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za wymianę podstawy filtra z silnika m54 i wszystko pasuje :) wymieniłem również odme wraz z rurkami okazało sie że rurka która jest wpieta do pokrywy zaworów była peknieta do tego membrama odmy była rozwalona i tak zasyfiona że masakra , lecz nie pomogło to na syczenie które wydobywa sie z silnika wiec juz nie wiem może poprostu ten typ tak ma :) szukając dalej nieszczelności na dolocie przytkałem ręką dolot i auto po chwili zgasło wiec dolot musi być szczelny widocznie ma tak syczeć , co do drgania po odpaleniu to jeszcze nic nie wiem zobacze jutro jak auto bedzie po nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprobuje

A czy wiesz jak odlaczyc czujnik temp silnika ew. czy ktos wie bo ponoc mozna i gdzie sie znajduje chyba go widzialem z przodu silnika ale nie jestem pewien czy to on - gdzie on jestdokladnie ? Ponoc moza go odpiac i sprawdzc czy wtedy po odpaleniu nie bedzie telepal bo moze jest walniety, a na kompie niekoniecznie musi pokazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury jest podajże podwójny i odpowiada on za temp silnika do ecu i na wskaznik , dokładnoie jest on na wysokosci drugiego cylindra pod kolektorem i możesz wypiąć wtyczke wtedy zobaczysz co sie będzie działo... a czujnik jest tutaj RealOEM.com   BMW E39 523i Cylinder Head Vanos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziure probowalem wczoraj wykryc autostartem. Jak popsikasz w miejsce gdzie jest nieszczelne, to obroty silnika pojda delikatnie w gore. Ja spsikalem wszystko co sie dalo i nic ^_^ pomysl zaczerpniety z jakiegos linka z 5er.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak ja również próbowałem tej metody z autostartem ale silnik ani drgnie na obrotach , dziś sprawdzałem u kolesia w m52b20 i ma identyczny dzwięk tego zasysania to normalne teraz już wiem że tak ma być... Po wymianie odmy brak zmian w zachowaniu silnika w sensie drżenia budy... Tak czy inaczej wyniana odmy była potrzebna i polecam każdemu wymienić ją kto tego jeszcze nie zrobił...

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

tak samo mówiłem mechanikowi bo miałem 12 lat temu audi 90 2.2l będzyna a głowica znaczy chydrauliki chodziły jak TDI ia tam nie było problemu ciśnienie na cylindrach mam 12,6 do 13,1na zimnym silniku, odma zmieniona ,przewody odmy drorzne , uszczelki na vanosie też zmienione ,cewki ok ,świece mowe,filtr paliwa,wsumie to zostało mi sprawdzić sądy lambda czujnik temperatury,i zasilanie paliwem wtryski ciśnienie paliwa itp.i na marginesie ciśnienie oleju bo to steruje vanosem .powoli musze wykluczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...